Канадська швидка працює: дивовижна історія порятунку

30.05.2017
Канадська швидка працює: дивовижна історія порятунку

 

Незважаючи на дуже важкий стан пацієнта, медикам вдалося вчасно доставити його до реанімації. Врятувати чоловіку життя допоміг спеціалізований автомобіль, який Валківській районній лікарні подарувала Канада. У лютому цього року машину передали закладу партнери канадців в Україні – представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Для 74-річного жителя села Сніжків Валківського району дата «27 травня» стала його другим днем народження. В цей день чоловіку, який має серцево-судинну недостатність, раптово погіршало. Донька викликала пенсіонеру швидку, але укол, який зробив фельдшер, не допоміг. Рідні вирішили доправити хворого до Харкова і попросили адміністрацію Валківської районної лікарні організувати його транспортування. Для цього було задіяно канадський реанімобіль. Втім, до Харкова він так і не доїхав: у пацієнта просто у дорозі сталася транзиторна ішемічна атака, різко впав тиск.

«Довелося задіяти усю міць машини, були включені звукові та світлові сигнали, використане медичне обладнання. Пацієнту давали кисень, ввели внутрішньовенно препарат для підтримки серця – і завдяки цьому, а також тому, що машина м’яка, швидка, чоловіка за 5 хвилин доставили до Валківської районної лікарні. Там вже чекала бригада лікарів, пацієнта терміново забрали до реанімації, проінтубували. Стан чоловіка був дуже важкий, до Харкова ми б його просто не довезли», - розповідає головний лікар Валківської ЦРЛ Богдан Носатов.

Медики не наважувалися робити щодо пацієнта жодних прогнозів. На щастя, він не тільки вижив, але й почав одужувати. Вже за дві доби чоловіка перевели з реанімації до звичайної палати, а трохи згодом все той же канадський реанімобіль відвіз його до Харкова. Наразі пенсіонер проходить спеціалізоване лікування у кардіологічному відділенні обласної клінічної лікарні.