Канадське медичне приладдя полегшує догляд за пацієнтами

19.10.2018
Канадське медичне приладдя полегшує догляд за пацієнтами

Барвінківській та Близнюківській районним лікарням стала у великій пригоді гуманітарна допомога з Канади, яку передав закладам Благодійний фон соціального розвитку Харківської області. Різноманітне медичне приладдя дозволило забезпечити більш комфортні умови для важких пацієнтів, а пересувні ванночки та засоби гігієни полегшили догляд за новонародженими і малюками.

У пологовому відділенні Барвінківської райлікарні майже кожного тижня з’являється на світ одна-дві дитини. Медики розповідають: буває, що жінки з малозабезпечених сімей приходять народжувати взагалі без нічого. Тепер для таких випадків заклад має запас підгузків, пелюшок, іграшок, дитячої присипки, одягу та іншого приладдя. Всі ці речі разом з пересувною ванночкою – частинка канадської гуманітарної допомоги. Таку ж ванночку з витратними матеріалами отримало дитяче відділення Близнюківської районної лікарні.

«Для нашого відділення це цінна річ, якою дійсно будемо користуватися, у нас в цьому є потреба, - зазначає Марина Огар, старша медична сестра дитячого відділення Близнюківської ЦРЛ. - Служба у справах дітей, коли вилучає малят з неблагополучних родин, спочатку привозить їх до нас. Ми цих діток купаємо, переодягаємо, у нас є речі, які приносять небайдужі люди. А тепер маємо ще й іграшки, памперси, засоби гігієни – будемо використовувати їх тільки для цих дітей».

Закладам також було передано інвалідні візки, ходунки, маніпуляційні столики. А Близнюківська районна лікарня тепер має в своєму розпорядженні ще й три електрифікованих ліжка – вони встановлені в палатах інтенсивної терапії хірургічного та терапевтичного відділень. Канадське приладдя приносить реальну користь людям, які лікуються в стаціонарі.   

«Це велика допомога для наших пацієнтів. Адже якість життя, коли людина сама може пересуватися, використовуючи ходунки або візок, значно вище», - пояснює головний лікар Барвінківської ЦРЛ Олександр Халєєв.

«Ми дуже вдячні, всі речі нам необхідні, гарний у них стан – вже використовуємо їх в роботі, - каже Микола Грушак, заступник головного лікаря з економічних питань Близнюківської ЦРБ. - Для лежачих пацієнтів важливий якісний догляд – і канадські ліжка дозволяють його забезпечити. Вони дуже функціональні, з гарними матрацами м’якими, які легко миються. Тому дуже дякуємо Канаді!».

Нагадаємо, Канада передала гуманітарну допомогу українським медичним закладам. За сприяння Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області частину цієї допомоги отримали районні лікарні Харківщини – Первомайська, Барвінківська, Близнюківська та Валківська.

Фото