Конкурс «Майбутнє моєї громади»: вручення призів триває

17.05.2018
Конкурс «Майбутнє моєї громади»: вручення призів триває

Ще у двох районах відбулися церемонії нагородження переможців конкурсу творів, який проводить серед школярів Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Цього разу призи за кращі роботи було вручено учням Барвінківщини та Дергачівщини.

Барвінківчанка Марія Магда всерйоз переймається проблемою забруднення навколишнього середовища. Свій конкурсний твір дівчина присвятила річці Сухий Торець, яка з водної артерії району поступово перетворюється на болото. Русло ріки замулилося та заросло очеретом, що  загрожує підтопленням розташованим на узбережжі селам, а її екологічний стан залишає бажати кращого. У своїй роботі Марія закликала земляків відновити водні багатства громади – і виявилася настільки переконливою, що конкурсне журі присудило їй перше місце у Барвінківському районі.

«Мій стан можна назвати одним словом – ейфорія. Я не очікувала, що буду абсолютною переможницею в районі, - зізнається учениця 11 класу Барвінківської ЗОШ № 2 Марія Магда. - Моє головне завдання було – донести до людей важливість вирішення екологічних проблем, звернути їх увагу на стан нашого довкілля, закликати їх не бути байдужими. Барвінкове – моє рідне місто, я люблю його і хочу, щоб воно розвивалося – а для цього кожен повинен щось зробити».

Тему захисту довкілля підняла у своєму творі і переможниця конкурсу «Майбутнє моєї громади» у Дергачівському районі Софія Карпова. Зокрема, вона згадала про місцеве сміттєзвалище, через яке потерпає річка Лопань, а також запропонувала створити у Дергачах інфраструктуру для людей з особливими потребами та реалізувати цілий ряд інших соціальних проектів. За актуальні та раціональні ідеї школярка отримала заслужене перше місце.

«Коли я виграла, то була в шоці – у мене навіть не було слів, якими можна б було описати мій настрій у цей момент. Це круто, коли у Харківській області проводяться такі конкурси. Адже молодь – це майбутнє нашої держави, без якої ніякого державотворення не може бути, - переконана одинадцятикласниця Софія Карпова, яка навчається у Дергачівському ліцеї № 2. - Я великий патріот своєї держави, свого міста. Тому дізнавшись про те, що може бути вислухана моя думка щодо майбутнього моєї громади, я одразу взяла папір, ручку і почала писати – натхнення прийшло якось саме».

На Барвінківщині участь у творчому конкурсі Фонду взяло близько 70 школярів, 23 з яких стали призерами на рівні своїх шкіл та району. На Дергачівщині конкуренція була ще вищою: 197 учасників і, відповідно, 56 переможців. Усі школярі, які зайняли призові місця, отримали цінні призи – планшети, смартфони, накопичувачі енергії та інші гаджети, а також численні слова подяки.

«Коли читаєш ваші твори, розумієш, наскільки у нас розумні, талановиті, правильні діти. Було таке, що я читав і дивувався – невже це могла написати людина, якій 15 або 16 років? Це говорить про те, що у нашої держави є майбутнє. Ви гідні великої та щирої подяки. Дякую вам за участь, за по-справжньому цікаві твори і вітаю з перемогою!», - звернувся до дітей голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.

І в Барвінковому, і в Дергачах вшанування призерів творчого конкурсу стало святом районного масштабу. Привітати талановиту молодь прийшли місцеві чиновники, депутати, педагоги, представники органів влади. Вони пообіцяли не тільки прислухатися до думок молоді, але й реалізувати деякі пропозиції школярів, що були викладені у конкурсних творах.