Конкурсну естафету підхопило місто Мерефа

26.05.2017
Конкурсну естафету підхопило місто Мерефа

Географія конкурсу, організованого Фондом, розширюється: до написання творів на тему «Я – депутат місцевої ради» долучилися мереф’янські старшокласники. Діти надали на розгляд журі близько трьохсот своїх робіт. Сьогодні авторам кращих творів було вручено призи від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. 

Цьогорічне Свято останнього дзвоника у Мерефі особливе: до програми традиційних шкільних лінійок додався новий пункт – нагородження переможців конкурсу творів. Призерів вітали у кожній школі міста, загалом було відзначено 21 учня. Діти, які зайняли перше місце у своєму навчальному закладі, отримали від організаторів конкурсу накопичувачі енергії Power Bank. За друге місце школярам було подаровано флешки з об’ємом пам’яті 16 Гб, за третє – навушники.  Призи переможцям вручили активісти громадської організації «Мереф’янська альтернатива», за ініціативи якої конкурс відбувся у Мерефі.

«Тема цього конкурсу здалася нам дуже цікавою та злободенною, тому ми звернулися до Фонду з проханням провести його і в нашому місті. Треба заохочувати молодь до участі у суспільному житті, давати дітям можливість висловлювати свої думки, відчувати себе здатними змінити щось на краще», - переконана керівник ГО «Мереф’янська альтернатива» Наталія Рябуха.  

Учасниками конкурсу стали учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Мерефи.  Діти написали майже три сотні творів, які журі оцінювало за такими критеріями: логічність, оригінальність, реалістичність. У своїх роботах школярі висловили багато цікавих ідей щодо того, як зробити Мерефу розвинутим і комфортним для проживання містом.

«Треба обмежити рух вантажних машин в межах житлових кварталів і покращити стан доріг. Не завадило б озеленити наші вулиці. З теперішніми погодними умовами треба або висадити дерева, або зробити хоча б один фонтанчик, щоб не було так спекотно улітку», - вважає Марія Зверєва, учениця Мереф’янської школи № 6.

 «Я хотіла б запропонувати на найближчій сесії міськради такі ідеї для покращення міста. По-перше, почистити прибережну полосу річки Мжа, зробити гарний пляж, обладнати його кабінками для перевдягання, поставити сітку для гри у волейбол та інші пляжні ігри. Встановити рятувальну вишку, на якій буде чергувати рятувальник… По-друге, встановити по всьому місту в достатній кількості (особливо в центральній частині міста та у літній час – на пляжі) екотуалети. По-третє, висадити та обладнати великий міський парк для відпочинку мешканців», - пропонує учениця Мереф'янського медичного ліцею Катерина Стрєльченко.

«Слід приділити більше уваги патріотичному вихованню молоді та культурним програмам. Мало хто поїде до Харкова для того, щоб подивитись фільм або піти на виставку. То чому б не організувати власну виставку картин або хенд-мейду? Людям важливо бачити, що вони комусь потрібні, що їхньою думкою цікавляться», - переконана Майя Гулієнко, яка навчається в Утківській школі.

У Фонді обіцяють узагальнити усі побажання та пропозиції школярів і передати їх депутатам Мереф’янської міської ради.

    

Фото