Ліцей на Балаклійщині забезпечено харчами

12.09.2017
Ліцей на Балаклійщині забезпечено харчами

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області закупив для Петрівського аграрного ліцею кількамісячний запас продуктів. Завдяки цьому малозабезпечені учні, які мешкають у гуртожитку, зможуть безкоштовно харчуватися у їдальні закладу.

Третьокурсниця Марина Мараховська – гордість Петрівського аграрного ліцею: розумниця, спортсменка і просто красуня. У закладі дівчина опановує професію повара. Їздити на заняття з рідного села Савинці Балаклійського району їй задалеко, тож Марина живе у гуртожитку. З рідних у дівчини – тільки батько, з доходів – стипендія у 415 гривень, на яку аж ніяк не прогодуватися. Виручає ліцейська їдальня.  

«Годують у нас смачно, сніданок, обід та вечеря. Мої улюблені страви – гречка та борщ. Це тут найсмачніше», - розповідає дівчина.

Окрім Марини, у гуртожитку Петрівського аграрного ліцею мешкає ще 84 учні. Лише незначна частина з них має офіційний статус, який дає право на безкоштовне харчування. Щоб нагодувати решту, співробітники ліцею просять допомоги у добрих людей, приносять з дому власну городину, фрукти, консервацію.               

«Ось кухар принесла 6 відер сливи – пиріжки спекли, частину на зиму заморозили. У кого що є, те сюди й тягнуть, - каже заступник директора з навчально-виховної роботи Петрівського аграрного ліцею Людмила Назарько.- Десь до 20 чоловік у нас пільгового контингенту, на харчування якого виділяється хоч якась копійка. А все інше за рахунок спонсорів, і основний з них – це Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Дуже за це дякуємо!».

Вершкове масло, цукор, борошно, макарони, крупи, м’ясо, риба, чай – привезених доброчинцями продуктів вистачить на кілька місяців. Закуповувати на початку навчального року харчі для Петрівського аграрного ліцею вже стало своєрідною традицією для Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

«Третій рік триває наша дружба з Петрівським ліцеєм, який, незважаючи на скрутні часи, продовжує давати  сільській молоді якісну професійну освіту, - зазначає голова правління Фонду Євген Шаповал. – Звісно, Фонд і надалі підтримуватиме цей заклад, який готує гарних трактористів, зварювальників, перукарів, штукатурів для всієї Харківщини. Бажаю ліцеїстам великих успіхів у навчанні!».

«Колись у цьому ліцеї навчалося вісімсот учнів, сьогодні – трохи більше трьохсот. І на них вже чекають на підприємствах Балаклійського й інших районів. Наше завдання – допомогти молодим людям здобути затребувану професію, щоб потім вони могли щасливо жити і працювати на рідній землі», - зауважує координатор Фонду у Балаклійському районі Юрій Ткач.