Ліцеїсти з Барвінківщини долучилися до просвітницьких екскурсій Фонду

17.03.2018
Ліцеїсти з Барвінківщини долучилися до просвітницьких екскурсій Фонду

Від навчання інтерактивного – до активного і творчого разом з Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Наприкінці лютого доброчинці подарували мультимедійний проектор Барвінківському аграрному ліцею та пообіцяли звозити його учнів на просвітницьку екскурсію до Харкова – і ось у березні обіцянку було виконано. В рамках проекту «Наукові візити до Харкова» ліцеїсті відвідали Музей історії комп’ютерної техніки і «ЛандауЦентр».

Історія появи і удосконалення комп’ютерів, ноутбуків, телефонів,  представлена в експонатах і розповідях співробітників «Software&Computer Museum», захопила хлопців і дівчат з Барвінківщини. Коли після екскурсії ліцеїстам дозволили самим попрацювати за комп’ютерами різних поколінь,  молодь була у захваті.

«Мене завжди дивувало, що з маленьких залізок було зібрано таке диво, як комп’ютер, і зараз він доступний кожному. Вчені, які працювали над цим винаходом і його удосконаленням, – це великі люди, і мені було цікаво більше довідатися про них», - розповідає Катерина Когут, яка у ліцеї опановує професію «Оператор комп’ютерного набору».

А майбутнім трактористам і автомеханікам з Барвінківського аграрного ліцею  у пригоді стало випробування експонатів у «ЛандауЦентрі». 15-річний Дмитро Хренів навіть вирішив спробувати самостійно сконструювати повітряну гармату.

«Крім гармати сподобалися оптичні ілюзії, був здивований, що колір можна змінювати без фарби, а лише за допомогою певного освітлення», - додав хлопець.

Екскурсії, організовані Фондом, були цікавими і корисними не лише для учнів, а й для вчителів, які супроводжували цю групу.

«Ми в захваті і дуже вдячні Фонду, бо вперше побували у таких музеях, змогли побачити наукові досліди. Такі поїздки дають можливість нашим учням отримати нові знання чи навіть скорегувати вибір професії. Ліцей дає професійну освіту, а далі деякі учні планують вчитися у вищих навчальних закладах, тож, можливо, саме після цієї екскурсії хтось замислиться над тим, щоб стати інженером, фізиком, айтишніком», - пояснює Наталія Тітченко, заступник директора з виховної роботи Барвінківського аграрного ліцею.

Після екскурсій і обміну враженнями представники Фонду вручили ліцеїстам сувеніри і солодощі.

«Гадаю, що після таких наукових візитів ми ще почуємо про нового Льва Ландау чи Стіва Джобса, але вже з Барвінківщини. Світ науки цікавий і різноманітний, і кожен може відкрити для себе чи для інших щось нове», - сказав, звертаючись до учнів, координатор проекту «Наукові візити до Харкова» Олександр Міщан.

«Наукові візити до Харкова», організовані Фондом, триватимуть до травня включно. В планах благодійників – залучити до цього проекту майже тисячу школярів і ліцеїстів Харківської області.