Обличчям до своїх пацієнтів

15.11.2015
Обличчям до своїх пацієнтів

 

В село Перемога медична бригада приїхала так рано, що вже о восьмій годині у фельдшерсько-акушерському пункті, де розташувалися лікарі, вже почався прийом. До речі, тутешній ФАП дуже відрізняється від медамбулаторій у інших селах. Цього року влітку тут провели капітальний ремонт: зробили новий дах, повністю замінили підлогу, двері, вікна, підвели водопровід і каналізацію. Майже у кожному кабінеті відтепер є умивальник з гарячою водою, що значно поліпшує санітарні умови для медперсоналу та пацієнтів. Такий капітальний ремонт було зроблено за кошти районного бюджету завдяки наполегливості місцевої громади: зверталися у всі інстанції з проханням покращити ситуацію з медичним обслуговуванням в їхньому селі. Цей випадок в черговий раз засвідчує важливість активної громадської позиції селян у справі покращення не тільки сільської медицини, а й вирішення інших соціальних питань.

Тому можна сміливо казати, що цього разу лікарі працювали в хороших умовах. Виїзна бригада складалася з травматолога, офтальмолога, кардіолога, гінеколога, спеціаліста з ультразвукового дослідження. Окрім обстеження у цих спеціалістів, кожний бажаючий пацієнт мав змогу зробити аналіз крові на вміст цукру. Всього на прийомі побували понад 50 людей, більшість з яких пройшли усіх спеціалістів і отримали кваліфіковану медичну консультацію.

До того ж на прохання місцевої громади лікарі відвідали молоду жінку-інваліда - Наталю Забродську, яка не може самостійно пересуватися. Тож їй прямо вдома провели ультразвукове дослідження внутрішніх органів і надали необхідну консультацію.

Організації приїзду медичної бригади у село Перемога сприяв регіональний представник Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області по Харківському району Роман Леонов. Він приїхав пересвідчитись, що прийом селян відбувається у нормальних умовах, невимушено спілкувався з людьми, вникаючи в їхні проблеми і переймаючись їхніми турботами.

 

- Це вже третє село Харківського району, куди ми разом з місцевими громадами запрошуємо лікарів-волонтерів фонду, - розповів Роман Леонов. - Такі виїзди медичних бригад дуже необхідні людям, оскільки вони часто не мають змоги виїхати до Харкова, щоб отримати якісну медичну допомогу чи консультацію. Тому жителі сіл дуже раді такій ініціативі нашого фонду, багато з них потім дзвонять і висловлюють подяку. Звичайно, ми плануємо й надалі продовжувати виїзди медбригад до інших сіл.

 

До розмови долучилася Любов Шабельник, депутат Тернівської селищної ради, яка сказала:

- Хочу висловити від всієї громади села Перемога велику й щиру подяку Благодійному фонду та лікарям за їх роботу, ту турботу, яку вони проявляють селян. Більшість людей пенсійного віку не має ні грошей, ні здоров’я, щоб поїхати до міста у лікарню. Тому приїзд лікарів до нас є не просто допомогою, а й значною подією. У нас є великі проблеми з транспортним сполученням між селами, наприклад, з Терновим, де знаходиться наша сільська рада. Та й до Харкова дістатися теж складно. Тому ми дуже вдячні організаторам цього заходу. Я й сама скористалася можливістю отримати консультацію і інших запрошувала.

Народна думка

Микола Чалий, громадський активіст:

 

- Пройшов усіх лікарів і дуже задоволений уважним та чуйним ставленням до пацієнтів. Все розпитають, все розкажуть, нікуди не поспішають, як це буває у лікарнях. Лікарі просто молодці. А найголовніше що дивує – це все безкоштовно. Навіть не віриться, що таке можливо. Дякуємо їм та тим людям, які змогли організувати цей медогляд!

Ганна Чернобаєва, пенсіонер:

 

- Це дуже гарна ідея, коли медики приїжджають у села до своїх пацієнтів самі. Для багатьох це єдина можливість проконсультуватися у лікаря, пройти обстеження. Такого гарного ставлення лікарів до своїх пацієнтів давно вже не бачила. Звичайно, хотілося б щоб вони приїхали ще, і добре було б, якби наступного разу взяли із собою пересувну рентген-установку, щоб селяни мали змогу зробити ще й флюорографію. Бо дуже багато людей знаходяться під ризиком захворювання легень, а їхати заради цього аж до міста і стояти у чергах не у всіх виходить. Але дякуємо і на тому!

Валентина Соколова, пенсіонер:

- Хочу дуже подякувати медикам, що приїхали до нашого села. У нас багато пенсіонерів, для яких цей приїзд лікарів є просто спасінням. Адже у нас не так багато грошей, щоб витрачати на транспорт. Ще треба дати гроші й лікарям у лікарні. А тут безкоштовно зробили кардіограму, ультразвукове дослідження, пройшла офтальмолога. Щире спасибі цим людям, які роблять таку добру справу!

Василь Михайленко