Лікарі Фонду безкоштовно обстежили мешканців Котівки

04.05.2018
Лікарі Фонду безкоштовно обстежили мешканців Котівки

Стартували благодійні медичні огляди, які кожного року організує в сільській місцевості  Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Першим населеним пунктом, який відвідали цьогоріч лікарі Фонду, стало невеличке село Котівка в Барвінківському районі. Спеціалісти обстежили і проконсультували селян, загалом надавши їм 165 медичних послуг.

Вже три роки у Котівському фельдшерсько-акушерському пункті, який обслуговує жителів Котівки, Богданового та Новобогданового, немає фельдшера. Той, що був, пішов на пенсію, і з того часу бажаючих працювати у вимираючому селі не знайшлося. Доглядає за ФАПом, що пустує, молодша медсестра Галина Осадча. Вона прибирає приміщення, їздить до райцентру по ліки, які виділяються на заклад, – і на тому все.

«Якщо людина захворіла, медичного обслуговування як такого немає. Треба їхати до райцентру або до іншого села, але ж автобуси не ходять. Ми від райцентру у 35 кілометрах живемо, - розповідає мешканець села Новобогданове Олексій Миколайович. - Це добре, що у мене є машина і я можу поїхати на своїй машині до лікарні, а поряд сусідка живе – у неї ні машини, ні онуків немає».

Не дивно, що у Котівському ФАПі лікарів Фонду зустріли, як рідних. Медична бригада у складі кардіолога, спеціаліста з ультразвукової діагностики, невропатолога, окуліста та гінеколога приїжджає сюди вже третій рік поспіль. Цього разу, як і зазвичай, лікарі уважно вислухали та обстежили кожного пацієнта, надали їм свої рекомендації. Всім бажаючим було зроблено ЕКГ, проведено ультразвукове дослідження та експрес-тест для визначення рівня цукру у крові, поміряно артеріальний і внутрішньоочний тиск. Медичні послуги надавалися безкоштовно з використанням одноразових витратних матеріалів.

«Ми дуже раді, що до нас приїхали лікарі, дуже вдячні – вони нам свято зробили в селі! Гарний у нас ФАП – саме приміщення, гарне подвір’я, квіти цвітуть, ремонт зроблено, тільки немає медичного працівника. І в нас сьогодні свято – всі ми тут зустрілися, розповіли лікарям, що нас турбує відносно здоров’я, отримали рекомендації. Лікарі приємні, ввічливі – ми дуже задоволені!», - каже мешканка Котівки Меланія Романівна.

Звісно, профілактичний медогляд не вирішує проблему відсутності медичного працівника в селі, натомість він дає можливість вчасно виявити серйозне захворювання, відстежити перебіг хронічної хвороби. Систематична робота з сільським населенням, яку проводять лікарі Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, дає реальні результати.

«От у нас є жінка, минулого року лікарі Фонду запідозрили у неї пухлину і сказали, що треба негайно дообстежитися, бо може знадобитися хірургічне втручання. І вона так і зробила – діагноз підтвердився, жінка дуже вдячна, що вчасно виявили проблему і вона одужала», - розповідає Галина Осадча, молодша медсестра Котівського ФАПу.

Благодійна медична бригада працювала у Котівці до останнього пацієнта, усього було оглянуто до чотирьох десятків людей. На прощання лікарі подарували ФАПу сувенір від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області – брендований настінний годинник.   

Нагадаємо, Фонд проводить благодійні медичні огляди з липня 2015 року. За цей час послугами лікарів-волонтерів скористалися тисячі селян по всій Харківській області.