Лікарі Фонду дбають про збереження здоров’я мешканців Харківщини

16.05.2019
Лікарі Фонду дбають про збереження здоров’я мешканців Харківщини

Після травневих свят медики Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області повернулися до роботи. Цими днями вони провели безкоштовні профілактичні огляди у селі Рублене Великобурлуцького району та в селищі Ков’яги, що на Валківщині. Лікарі надали місцевим мешканцям майже сімсот медичних послуг.    

Пенсіонерка Ніна Іллівна, хоч і ходить із паличкою, буквально випромінює енергію та бадьорість. Секрет своєї життєрадісності вона розкриває з гордістю: має вже трьох правнуків і дуже хоче ще пожити, щоб побачити, як вони ростуть. Тож жінка старається тримати себе у гарній формі та щороку проходить профілактичні огляди, які організовує Фонд.

«Ми дуже вдячні, що лікарі до нас приїжджають! Це добре, адже прийом ведуть одразу кілька спеціалістів: і УЗД можна зробити, і ЕКГ, і проконсультуватися з невропатологом, окулістом. Я сьогодні, наприклад, пройшла чотирьох лікарів. Велике спасибі за увагу та турботу про нас, сільських жителів!», - каже Ніна Мовчан, мешканка селища Ков’яги Валківського району.

Більшість з тих, хто прийшов на благодійний медогляд, – такі ж старенькі, як Ніна Іллівна, бабусі та дідусі. Їздити до районної лікарні їм важко, тому доктори Фонду – завжди бажані гості у селищі. Цінують підтримку харківських колег і місцеві медики, які працюють у Ков’язькій амбулаторії сімейної медицини.

«Я приймала людей в одному кабінеті з невропатологом – наскільки сучасний підхід, є чому повчитися! Роблю для себе нотатки, адже це обласні спеціалісти, все нове у них, а ми тут все-таки в селі. Допомога велика по всіх профілях, - зазначає сімейний лікар Ніна Клименко. - Ось я заходила до кардіолога, мене покликали, бо виявили у жінки порушення серцеві. Фахівець мені все розказала, показала, що до чого, дала рекомендації. Це дуже добре!».

Ков’язькі медики та харківські спеціалісти спрацювали, як злагоджена команда, коли одній з пацієнток стало зле просто посеред медогляду. Лікарі миттєво зорієнтувалися та надали жінці першу допомогу, без якої їй загрожувала діабетична кома.

«Ще коли жінка прийшла на прийом, я помітила, що вона якась бліда. Поміряли рівень цукру у крові – 22, а має бути не більше 6! Запропонували їй викликати швидку та поїхати до районної лікарні, однак жінка навідріз відмовлялася. Зрештою вона почала втрачати свідомість, тож довелося терміново вживати заходів, щоб знизити рівень цукру. Співробітники амбулаторії провели необхідні маніпуляції, і це допомогло. Жінку направлено до районного ендокринолога, який призначить їй спеціалізоване лікування», - розповідає бригадир медичної бригади Фонду Ірина Кузнєцова.

Загалом лікарі обстежили у Ков’ягах більше сорока людей. Майже стільки ж пацієнтів спеціалісти проконсультували у селі Рублене Великобурлуцького району. Воно знаходиться на відшибі, майже на кордоні з Росією, та не має транспортного сполучення з районним центром. Сільський фельдшер – єдиний медик у Рубленому, який змушений приймати людей у напівзруйнованому ФАПі. Завдяки благодійному медогляду, організованому Фондом, місцеві мешканці змогли пройти комплексне обстеження та отримати консультації спеціалістів вузького профілю. Особливо вдячна була докторам молода мама, якій лікар-гінеколог допомогла налагодити грудне годування – без цього місячне немовля довелося б переводити на харчування штучною сумішшю.