Лікарі Фонду провели благодійний медогляд в Одрадовому

30.05.2018
Лікарі Фонду провели благодійний медогляд в Одрадовому

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував черговий профілактичний огляд сільського населення. 29 травня виїзна медична бригада Фонду працювала в селі Одрадове Первомайського району, де спеціалісти обстежили та проконсультували кілька десятків людей.

До цього села медики-волонтери приїжджають четвертий рік поспіль – і кожного разу на порозі амбулаторії їх гостинно зустрічає місцевий сімейний лікар Луїза Борисівна Драбан. Вона працює тут останні 13 років, а до цього жінка 43 роки пропрацювала педіатром у Первомайській районній лікарні. Замість того, щоб піти на пенсію, Луїзі Борисівні довелося закінчити курси сімейної медицини та стати сільським доктором. Довелося – бо окрім неї лікувати селян нема кому, молодь працювати тут не хоче. Кожного буднього дня 79-річна Луїза Борисівна їздить на шкільному автобусі з Первомайського до Одрадового, тому що знає – її тут чекають пацієнти. Жінка зізнається: безкоштовні медичні огляди, які організує Фонд, – це велика підмога і для неї, і для її підопічних.   

«Поки не почали приїжджати медбригади Фонду, у нас ніколи не було тут кардіолога, невропатолога, окуліста – а у складі бригади є всі лікарі, які нам потрібні. До районної лікарні їхати – це великі гроші, бо рейсовий автобус лише двічі на тиждень ходить, тож треба винайняти машину, а потім і ліки дорогі купити. Люди часто і до амбулаторії добратися не можуть – вік вже  поважний, і здоров’я слабке – серце, легені, суглоби погані. Тому ми дуже задоволені, що лікарі Фонду до нас приїжджають – велике спасибі за це!», - каже Луїза Борисівна.

Бажаючих пройти безкоштовний медогляд виявилося чимало – у коридорі амбулаторії яблуку не було де впасти. Машиною, що обслуговує медичний заклад, і транспортом, який надали місцеві фермери, було організовано підвіз людей з сусідніх сіл. Лікарі Фонду, як завжди, працювали до останнього пацієнта: проводили обстеження, консультували, надавали рекомендації щодо лікування. Також у селян була змога пройти ультразвукове дослідження, поміряти рівень цукру у крові, зробити електрокардіограму.

«Я кожного року приходжу на такі медогляди. Враження дуже хороші – гарно до нас лікарі ставляться, все роз’яснюють, приділяють кожному увагу. Обов’язково треба, щоб спеціалісти в наше село приїжджали, бо нам важко добиратися до районної лікарні. До Первомайського 25 кілометрів, автобуси дуже рідко ходять», - розповідає мешканка Одрадового Віра Шиліна.

«Від профілактичних оглядів велика користь, бо виявляють лікарі хвороби – ось, будь ласка, знайшли сьогодні у мене камені у жовчному міхурі та в нирках. Раніше перевірялася – нічого не було, а зараз виявили. Зате з щитовидною залозою краще стало – там вузли були, але я лікувалася, приймала ліки – і ось є результат», - каже місцева жителька Ольга Миколаївна.

На щастя, серйозних патологій під час медогляду в жодного пацієнта виявлено не було. В основному спеціалісти давали селянам рекомендації щодо лікування хронічних захворювань,  щодо дотримання певного режиму харчування. Загалом медична бригада Фонду надала в Одрадовому 255 медичних послуг.