Лікарі Фонду провели виїзний медогляд у Вільхуватці

04.10.2018
Лікарі Фонду провели виїзний медогляд у Вільхуватці

Майже півсотні людей пройшли безкоштовне обстеження під час медичного огляду, який організував у селі Вільхуватка Великобурлуцького району Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Місцевих мешканців проконсультували кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, окуліст, невропатолог і гінеколог.

Амбулаторія є, а доктора немає: у Вільхуватці вже близько двох років залишається вакантною посада сімейного лікаря. Випускники медичного університету, яких сюди направляють, після кількох місяців роботи тікають з села, бо не хочуть працювати за три тисячі гривень. Тож благодійні медичні огляди, які щороку проводить у Вільхуватці Фонд, – це велика підмога для селян.

«Наша амбулаторія обслуговує чималу ділянку – 2 230 людей, всі дуже чекають лікарів з Харкова, населення задоволене цими медоглядами. Бо не кожна людина може добратися до району, це 30 кілометрів від села, а автобуси ходять рідко, - розповідає сімейна медсестра Любов Пєвцева. - Харківські лікарі працюють на совість: після їх оглядів ми багато беремо і на диспансерний облік людей, і далі їдуть селяни обстежуватися – для пацієнтів це дуже добре, адже вчасно виявляються захворювання».

71-річна пенсіонерка Олександра Давиденко має проблеми з диханням і серцеву недостатність, тому старається пильнувати за своїм здоров’ям. На благодійних медоглядах жінка обов’язково робить ЕКГ та консультується з кардіологом, для профілактики відвідує й інших спеціалістів.

«Я щороку приходжу на ці медогляди і дуже вдячна, ось і лікарям кажу: «Ну як не піти, коли ви майже додому приїжджаєте?!», - зазначає Олександра Іванівна. - Я приходжу, щоб перевірити своє здоров’я. Треба ж, щоб я спокійно спала, щоб знала, чи є у мене якісь хвороби або ні, якщо є – то треба щось робити. Велике спасибі лікарям – вони гарні, привітні, зрозуміло все розповідають».  

На благодійний медогляд прийшло кілька десятків мешканців Вільхуватки. Кожен селянин отримав вичерпні консультації спеціалістів і рекомендації щодо підтримання свого здоров’я. Бригада лікарів, як завжди, працювала до останнього пацієнта та загалом надала людям понад двісті медичних послуг.