Люди дякують Фонду за безкоштовні медичні обстеження в селах

19.04.2019
Люди дякують Фонду за безкоштовні медичні обстеження в селах

Мобільні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують проводити профілактичні огляди сільського населення. Лікарі-волонтери виїжджають безпосередньо до сіл, де на базі амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів обстежують і консультують місцевих жителів. Це дозволяє виявляти серйозні захворювання на ранніх стадіях, а також здійснювати диспансерне спостереження за перебігом хронічних хвороб, зокрема гіпертонії, панкреатиту, стенокардії та інших.

Мешканка Закутнівки Первомайського району Людмила Іванівна кожного року приходить на безкоштовні медогляди, організовані Фондом. Завдяки цьому, розповідає жінка, вона має змогу перевіряти своє здоров’я та отримувати консультації лікарів просто у рідному селі, нікуди не виїжджаючи. За словами Людмили Іванівни, для багатьох жителів Закутнівки такі медогляди –  величезна допомога.

«Це дуже потрібно для села, спасибі, що ви до нас приїжджаєте! Ми дуже раді, всі люди задоволені. Ось я всіх лікарів пройшла – і гінеколога, і невропатолога, і УЗД, і серце перевірила. Господи, щоб він вам дав здоров’я і нам здоров’я було! Приїжджайте частіше!», - каже жінка.

«В основному на благодійні медогляди такий контингент приходить: люди похилого віку, ті, хто не може доїхати до райцентру, до обласного центру. А так вони на місці можуть пройти діагностику, - розповідає Тетяна Микитась, сімейний лікар амбулаторії села Закутнівка Первомайського району. - Зазвичай це пацієнти з хронічними захворюваннями, але буває, що виявляють у людей серйозну патологію, і потім ми їх направляємо у район чи в Харків на дообстеження».

Щороку чекають на докторів Фонду і в селі Алісівка, яке знаходиться в Близнюківському районі – одному з найвіддаленіших в Харківській області. Цього разу до місцевого фельдшерсько-акушерського пункту на медогляд прийшло кілька десятків людей. Вони здавали експрес-аналіз на рівень цукру у крові, знімали електрокардіограми, перевіряли зір, робили ультразвукове дослідження, консультувалися з гінекологом та невропатологом.

«У нашому ФАПі є тільки медсестра, сімейний лікар вже давно не приїжджає. Тому люди чекають на ці медогляди, навіть з сусідніх сіл приходять, адже обстеження безкоштовне, - зазначає Інна Юріївна, яка працює у ФАПі санітаркою. – Я і сама кожного року проходжу медогляд, це вже вчетверте до нас лікарі Фонду приїжджають».

Мобільні медичні бригади працюють у селах до останнього пацієнта. Всі послуги надаються безкоштовно з використанням одноразових витратних матеріалів, якими лікарів забезпечує Фонд.