Майже 400 медичних послуг надано жителям Червоної Хвилі

18.05.2018
Майже 400 медичних послуг надано жителям Червоної Хвилі

Четвертий рік поспіль лікарі-волонтери приїжджають до села Червона Хвиля Великобурлуцького району – і четвертий раз збирають аншлаг у місцевій амбулаторії. Цьогоріч на безкоштовний медогляд, організований Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, завітало понад півсотні людей.

Червонохвильська амбулаторія обслуговує мешканців чотирьох сіл: Новоолександрівки, Зеленого Гаю, Куп’євахи та Червоної Хвилі. Близько року тому місцевий сімейний лікар пішла на пенсію, і тепер сюди двічі на тиждень приїжджає доктор з райцентру. Самим селянам вибратися до Великого Бурлука непросто: автобус до Червоної Хвилі не заїжджає – щоб сісти на нього, треба пройти три кілометри пішки до траси. Для багатьох літніх людей це нездоланна відстань, тож вони чекають на приїзд медичної бригади Фонду. Місцеві мешканці вже знають лікарів-волонтерів по іменах і зустрічають їх з великою радістю.

«Ми дуже задоволені, бо нашим людям важко отримати якісне медичне обслуговування – пенсія маленька, сполучення транспортне погане, а тут висококваліфіковані фахівці самі приїжджають до нас, все абсолютно безкоштовно, - розповідає Олена Миколаївна Чухіль, медична сестра амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Червона Хвиля. - Ми надзвичайно раді, що вони знов до нас приїхали – ми в захваті від них!  Дуже багато пацієнтів, в тому числі і я, у яких під час оглядів було знайдено патологію і які пролікувалися, прооперувалися – від виїздів цих бригад велика користь».

Серед вдячних пацієнтів – мешканка Червоної Хвилі Олена, яка приходить на безкоштовні медичні огляди кожного року. Жінка на власному досвіді переконалася, що така профілактика дійсно ефективна. В ході одного з попередніх оглядів лікарі Фонду виявили в Олени новоутворення – після дообстеження діагноз підтвердився, жінка успішно пролікувалася і тепер пильно слідкує за своїм здоров’ям.

«Я дуже вдячна лікарям Фонду, які своєчасно виявили у мене патологію. Вони проводять дуже велику роботу. Окрім того, що вони нас оглядають, вони нам дають рекомендації, які нам допомагають – люди дійсно задоволені. Я скажу не тільки за себе, але й за всіх мешканців села. Дякуємо, що такі огляди в нас є, тому що не кожен може вирватись, десь поїхати, зробити те ж ультразвукове дослідження. Ми дуже вдячні, що приїжджають такі бригади, що все-таки село не забувають», - каже Олена.

На медогляді найбільші черги традиційно вишукалися до кардіолога та спеціаліста з ультразвукової діагностики, багато було бажаючих зняти ЕКГ, визначити рівень цукру у крові. Також прийом пацієнтів здійснювали гінеколог, окуліст, невропатолог. Лікарі Фонду надали мешканцям Червоної Хвилі майже чотириста медичних послуг.