Майже 5 тисяч медичних послуг надали у вересні лікарі-волонтери

01.10.2016
Майже 5 тисяч медичних послуг надали у вересні лікарі-волонтери

 

Протягом першого місяця осені виїзні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області побували в 11 районах, де провели 21 безкоштовний медогляд. Загалом жителі цих районів отримали 4 964 медичних послуги.

Пенсіонер Віктор Ягодка зізнається, що за медичною допомогою звертається досить часто: то тиск різко підвищиться, то серце заколе. Консультується та лікується чоловік у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті – до районної лікарні не їздить вже давно, бо рідне село Іванівка знаходиться задалеко від Барвінкового. А про поїздку до Харкова годі й казати – це понад 150 кілометрів. Якби харківські лікарі самі не приїхали до Іванівки, пенсіонер навряд чи б ще колись отримав консультації спеціалістів з обласного центру.

«Приїзд медиків з Харкова до нашого села мене приємно вразив. Скажу відверто: був приємно здивований ставленням  до пацієнтів. Чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм медиків, слушні поради – так можна охарактеризувати роботу лікарів Фонду. А раз такі умови створені для простих мешканців області, то це, зрозуміло сприяє поліпшенню нашого здоров'я», -  каже житель села Іванівка Барвінківського району Віктор Ягодка.

  

Бажаючих проконсультуватися з харківськими лікарями виявилося чимало: до Іванівки з’їхалися навіть  мешканці довколишніх сіл. У когось були питання до окуліста, а хтось хотів порадитися з кардіологом – загалом прийом вели п’ять спеціалістів. Як завжди, люди могли зробити кардіограму, здати кров на цукор, пройти ультразвукове обстеження. Після медогляду селяни щиро дякували лікарям та обіцяли дотримуватися наданих рекомендацій.  

«Усі медичні працівники, що до нас завітали, відзначилися тактовною, ввічливою поведінкою та чуйним відношенням до пацієнтів, - каже мешканка  села Жовтневе Барвінківського району  Ольга  Патько. - Свою роботу виконували впевнено та компетентно. Висловлюю подяку за піклування, увагу та кваліфіковане надання послуг».

Координатор Фонду у Барвінківському районі Інна Макаревич зазначає, що місцеві селяни дуже зацікавлені у тому, щоб програма «Медицина Харківщини для людей» реалізовувалася і надалі.

«На день отримую по 10 дзвінків з запитанням, коли знов приїдуть лікарі, до якого села завітають, чи будуть у складі бригад нові спеціалісти.  Це один з найпопулярніших проектів Фонду, бо їхати на консультації до Харкова для селян дуже дорого. Та і далеко від нашого району обласний центр», - каже Інна Макаревич.   

У вересні медбригади Фонду тричі побували на Барвінківщині. Крім того, по три рази вони відвідали Нововодолазький та Великобурлуцький райони, двічі їздили до Близнюківського, Валківського, Первомайського і Балаклійського районів, по одному разу завітали на Дергачівщину, Шевченківщину, Вовчанщину та Ізюмщину. 

У жовтні лікарі-волонтери продовжать свою роботу.