Мандрівний Docudays UA проїхався Харківщиною

12.12.2017
Мандрівний Docudays UA проїхався Харківщиною

Шість віддалених районів області, вісім кінопоказів і близько тисячі вражених глядачів – така статистика цьогорічного Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA на Харківщині. Завдяки організаційній підтримці Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області кращі фестивальні стрічки побачили жителі Балакліщини, Первомайщини, Великобурлуччини, Барвінківщини, Валківщини та Нововодолажчини.  

Зважаючи на аудиторію – а це переважно школярі та ліцеїсти, для показів було обрано фільми про молодих людей, які глибоко переживають своє дорослішання, долають життєві перешкоди задля досягнення власної мрії. Абсолютним хітом нинішнього Docudays UA стала стрічка української режисерки Аліси Коваленко «Домашні ігри», що розповідає зворушливу історію 20-річної дівчини-футболістки, яка після смерті матері змушена кинути свою спортивну кар’єру, щоб виховувати маленьких брата і сестру. Цей фільм вразив та до сліз розчулив юних глядачів.

«У нашій школі є своя дівоча футбольна команда, і я граю у цій команді, тому фільм мене дуже зачепив, - розповідає учениця Площанської ЗОШ Великобурлуцького району Анастасія Гасан. - Хоча героїня стрічки опинилася у складній ситуації, вона готова боротися за свою мрію, за свою футбольну кар’єру. Тож дивлячись на неї, я розумію, що треба вірити у свої сили, продовжувати тренуватися і йти до своєї мети – і саме так я буду робити».  

«Для сільської молоді можливість долучитися до міжнародного фестивалю, подивитися авторське документальне кіно – це справжнє свято. Адже таке кіно змушує задуматися, надихає на вчинки, які раніше здавалися неможливими», - зазначає координатор Фонду соціального розвитку у Великобурлуцькому районі Ігор Філімонов.

З великим успіхом пройшли кінопокази і в Первомайському районі – тут фестивальні стрічки показували в Олексіївському та Біляївському навчально-виховних комплексах. Фільм «Домашні ігри» нікого не лишив байдужим.     

«Дівоча футбольна команда Олексіївського НВК – наша гордість, вона неодноразово займала призові місця на районних та обласних змаганнях. Я впевнений, що перегляд цього фільму підштовхне дівчат розвиватися далі, здобувати нові перемоги», - каже координатор Фонду соціального розвитку у Первомайському районі Микола Тарасенко.             

Наймасовіший кінопоказ в рамках Мандрівного Docudays UA відбувся у селі Петрівське на Балаклійщині. В актовій залі місцевого аграрного ліцею зібралося близько чотирьохсот школярів, ліцеїстів та вчителів, які продивилися фестивальні стрічки на одному диханні. 

«Минулого року цей фестиваль полонив наші серця, тож цього разу ми чекали на нього з нетерпінням – і очікування цілком справдилися, - зауважує координатор Фонду соціального розвитку у Балаклійському районі Юрій Ткач. – Сподіваюся, документальне кіно показуватимуть на Балаклійщині й надалі».

Цього року за сприяння Фонду фестиваль Docudays UA вперше завітав до Нововодолазького (село Стара Водолага) та Барвінківського (місто Барвінкове, село Гаврилівка) районів. Знайомство пройшло надзвичайно вдало: і глядачі, і організатори кінопоказів отримали купу вражень від  зустрічі. А головне – документальні стрічки на великому екрані побачили там, де про такий кінематографічний сюрприз не могли навіть мріяти.  

«До села Гаврилівка Барвінківського району нас везли на позашляховику, бо ніяка інша машина туди не доїде, автобуси туди теж не ходять. Це місце, де ніколи не тільки документальне, але й взагалі ніяке кіно не показувалося. Тож ми дійсно були там піонерами, - розповідає координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA Юрій Чумак.– Сільські глядачі дуже відкриті, готові пізнавати нове, обговорювати й осмислювати побачене. Цьогорічна подорож Харківщиною засвідчила: сучасна документалістика цікава як жителям великих міст, так і маленьких сіл та містечок».

Нагадаємо, покази Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA другий рік поспіль проходять на Харківщині за підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Торік заходи фестивалю було організовано у Валківському, Балаклійському, Первомайському, Близнюківському, Великобурлуцькому та Шевченківському районах.