Мандрівний Docudays UA вирушає у подорож Харківщиною

07.11.2017
Мандрівний  Docudays UA вирушає у подорож Харківщиною

За сприяння Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у регіоні пройде 14-й Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA, в рамках якого жителі сіл і містечок зможуть побачити кращі документальні стрічки про права людини.

У цьогорічній програмі – майже три десятки фільмів і короткометражок від режисерів з України, Японії, Нідерландів, Туреччини, США та інших країн світу. Головну тему чотирнадцятого Docudays UA організатори сформулювали так – «Чотири градуси», натякаючи на глобальну проблему зміни клімату. За прогнозами екологів, якщо середня температура на Землі підвищиться ще на 4 градуси, на людство чекає катастрофа. Втім, далеко не всі фестивальні стрічки присвячені захисту довкілля: до програми увійшли також фільми, що піднімають теми імміграції, проблеми вибору, війни на Донбасі, розповідають зворушливі історії дорослішання та боротьби за свої мрії.

Жителі Харківської області зможуть побачити найкращі творіння сучасної документалістики вже цього місяця – кінопокази, організовані спільно з Фондом, стартують 22 листопада. Стрічки демонструватимуться у кінотеатрах, будинках культури, сільських школах та бібліотеках. Після кожного кінопоказу глядачі зможуть обговорити та проаналізувати побачене разом з відомим правозахисником Юрієм Чумаком, який є регіональним координатором Мандрівного фестивалю Docudays UA.

«Співробітництво з Фондом соціального розвитку Харківської області стало вже традиційним. Наша дружба, яка почалася торік, наразі ще більше зміцніла. Цього року я розраховую, що ми побуваємо в тих місцях, де ще не були, де люди давно не бачили кіно на великому екрані. Бо якщо Харків вже, певною мірою, звик до великого кіно, то сільський глядач, навпаки, обділений увагою, - каже Юрій Чумак. – Я дуже ціную глядачів у районах і маю зазначити, що в  селах обговорення фільмів проходить так само жваво і яскраво, як і у великих містах. Документальні стрічки змушують людей думати, зачіпають душу й серце – це найголовніше».

Вперше Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA завітав до віддалених сіл і містечок Харківщини у минулому році. Тоді за підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області кінопокази було організовано у Великобурлуцькому, Балаклійському, Шевченківському, Первомайському, Близнюківському та Валківському районах.

«У багатьох селах і містах Харківської області кіно востаннє показували два-три десятки років тому. Деякі люди, що живуть у глибинці, жодного разу не були у кінотеатрі та ніколи не бачили документальні стрічки, - зазначає голова правління Фонду Євген Шаповал. - Цей міжнародний мандрівний фестиваль відкриває селянам світ сучасного  кіномистецтва, дозволяє розширити свій кругозір, дізнатися щось нове. Тож запрошуємо мешканців Харківщини на покази!».