Машина-амфібія розчистила пляжі ще у двох районах

22.06.2017
Машина-амфібія розчистила пляжі ще у двох районах

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував роботи з благоустрою громадських пляжів на Близнюківщині та Валківщині. Спеціалізована машина-амфібія Truxor очистила узбережжя місцевих водоймищ від заростей очерету і допомогла розширити пляжні зони.

У Близнюківському районі роботи було проведено на двох пляжах – у райцентрі та в селі Алісівка. Пляж у Близнюках приводили до ладу три дні. Спочатку машина-амфібія скосила очерет у воді та понад берегом, а далі на Truxor установили земснаряд, щоб розмити пісок, який було завезено у попередні роки, та задати пляжу форму.

«Вже другий рік поспіль «Труксор» нам допомагає – це справжня знахідка для нас. Жителі району спеціально приїжджали до Близнюків, щоб сфотографувати цю диво-машину і поспостерігати за її роботою, - розповідає Близнюківський селищний голова Геннадій Король, який також є координатором Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Близнюківському районі. - Ми, зі свого боку, забезпечили безперебійну роботу машини, технічну підтримку. Тепер на берегу ставка можна з комфортом відпочивати або гуляти».

Машина-амфібія плідно попрацювала і на ставку у селі Алісівка. Місцеве водоймище жодного разу не чистили від очерету за допомогою подібної техніки, тож це стало для села справжньою подією.

«Слава богу, ми привели наш пляж у належний стан, бо він був сильно зарослий. Усього два метри було доступу до води, а тепер ми розширили пляж майже до ста метрів. Зараз дітки можуть купатися в нормальних умовах, вони задоволені – це для нас найголовніше. Велика подяка Фонду за допомогу, без машини-амфібії ми б не змогли так почистити ставок», - зазначає Алісівський сільський голова Сергій Постніков.

Вперше машину-амфібію побачили й жителі Валок. Тут вона попрацювала не тільки на пляжі, але й розчистила берег під дамбою. Зрізавши очерет, «розумна» техніка зібрала його з поверхні води та вивезла на сушу. Тим часом працівники місцевого КП «Благоустрій» покосили узбережжя та прибрали сміття, а в найближчі дні на пляж буде завезено пісок.  

«Вперше на нашому міському ставку проводяться такі масштабні роботи. Зазвичай ми косили вручну траву, завозили пісок, трохи обстежували дно на пляжі, але спеціалізована техніка дозволяє зробити набагато більше, - зазначає Валківський міський голова Валерій Скрипніченко.  - Завдяки машині-амфібії майже вдвічі розширено пляжну зону, скошено очерет, тепер тут зможе відпочивати і купатися більше людей».

Нагадаємо, раніше машину-амфібію було задіяно для розчистки пляжів у Лозівському районі.

Проект Фонду з благоустрою громадських пляжів реалізується на Харківщині з 2016 року. Благодійники безкоштовно надають машину-амфібію у користування місцевим громадам, щоб привести до ладу місця відпочинку біля води у селах і містах по всій області.