Результат роботи лікарів Фонду – врятовані життя

05.09.2019
Результат роботи лікарів Фонду – врятовані життя

Лікарі-волонтери Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують безкоштовно  обстежувати мешканців сільської місцевості. Цього тижня спеціалісти – невропатолог, лікар ультразвукової діагностики, кардіолог, окуліст і гінеколог – працювали у Первомайському та Близнюківському районах.

«Наші лікарі приїхали!», - зустріли радісними зойками медбригаду Фонду в селі Шульське на Первомайщині. Біля місцевого фельдшерсько-акушерського пункту зібралося кілька десятків людей, які прийшли перевірити своє здоров’я та отримати безкоштовні консультації фахівців. Жителі Шульського знають: лікарі Фонду – уважні та професійні, вони працюють на совість і  проводять діагностику дуже ретельно. Цінують допомогу харківських колег і місцеві медики.  

«Це нам дуже полегшує роботу, бо у нас немає можливості з кардіологом проконсультуватися – він один на весь район, та й до невропатолога у районній лікарні потрапити важко, бо черги величезні.  І УЗД, офтальмолог, гінеколог – всі спеціалісти потрібні неймовірно, - зазначає фельдшер Олена Мушик. – Наше село далеко від райцентру, люди завантажені  – городи, робота, тож вони приходять до ФАПу на благодійні медогляди. Є ті, хто прооперувався в онкоцентрі, їх життя продовжується, тому що вчасно діагностували хворобу. За  роботою лікарів Фонду – десятки врятованих життів, яких могли б і не бути, якби вони щороку не приїжджали та не обстежували людей».

Одне з цих врятованих життів – життя Наталії Кибалко, яка працює в Шульскому бібліотекарем. У 2016 році на благодійному медогляді у жінки виявили новоутворення у грудях. Аналізи підтвердили попередній діагноз: рак. Потім була термінова операція, кілька курсів лікування, ремісія. Наталія зазначає: їй пощастило, що хворобу виявили вчасно. Бо жодних передумов для спеціалізованого обстеження не було.

«Я була абсолютно здоровою, як мені здавалося. Нічого, крім парацетамолу від головного болю, не вживала. Та раптом під час благодійного медогляду на УЗД виявили пухлину у грудях, мене  направили до Інституту радіології, де діагноз підтвердився. Я дуже вдячна лікарям, що вони вчасно виявили хворобу, хоча до того я скільки не перевірялася, ніхто проблеми не бачив. Тепер я кожного року приходжу на ці огляди, бо спеціалісти дуже гарно все перевіряють», - каже жителька Шульського Наталія Кибалко.

Завжди раді медикам Фонду і в селі Новоукраїнка Близнюківського району. Хоча ФАП тут зовсім крихітний – це, по суті, один кабінет в сільській раді, для лікарів створили необхідні умови, щоб вони могли вести прийом пацієнтів. Профілактичний огляд дозволив виявити у кількох селян відхилення від норми, а в одному випадку спеціалісти зафіксували у людини стан, що може загрожувати життю. Довелося викликати швидку та рекомендувати госпіталізацію.

«У двох пацієнтів аналіз показав підвищений рівень цукру у крові, їх було направлено на дообстеження. Ще в однієї людини електрокардіограма зафіксувала передінфарктний стан. Ми одразу викликали швидку, бо в такій ситуації необхідна госпіталізація та лікування в умовах стаціонару», - пояснює бригадир першої медбригади Фонду Ірина Кузнецова.