Медична благодійна місія триває

24.11.2015
Медична благодійна місія триває

 

Село Соснівка, що у Красноградському районі Харківської області, можна вважати справжньою глибинкою. Засноване понад сто років назад (початкова назва – Циглерівка), воно знало різні часи. В його віковій історії багато славних сторінок, коли село розвивалося, життя в ньому вирувало. Мешканці згадують ті часи з ноткою ностальгії, бо особливих перемін на краще протягом останніх років у Соснівці не спостерігається.

Особливо хвилює місцевих селян те, що вони не можуть одержати повноцінної медичної допомоги у рідному селі. Тому багатьох мешканців, особливо літніх людей, зацікавила звістка про те, що до села для безкоштовного медичного обстеження бажаючих завітає бригада висококваліфікованих лікарів з Харкова, які здійснюють свою благородну місію завдяки програмі «Медицина Харківщини для людей», започатковану Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області.

- Ця благодійна і конче необхідна для селян, особливо з глибинки, програма була запроваджена ще влітку, - розповідає лікар-волонтер (за кваліфікацією ортопед-травматолог) Ільгар Сафаралієв. – Три наші спеціалізовані бригади досвідчених медиків, укомплектовані сучасним обладнанням, вже побували в багатьох районах області. За цей час ми мали змогу неодноразово переконатися, що цей медичний проект фонду украй важливий для селян. Ось і сьогодні на прийом у Соснівці прийшло багато людей.

Серед пацієнтів, які прийшли на прийом до лікарів, дві молоді мами – Ольга Петлюх і Яніна Даценко. Обох турбують болі у спині, а навідатися за консультацією до центральної районної лікарні непросто: і дітей немає на кого залишити, і з транспортом до райцентру просто біда.

- По-перше, графік руху автотранспорту досить незручний , - розповідає Ольга Петлюх. – А по-друге, у райлікарні величезні черги і не так просто попасти на прийом до потрібного спеціаліста. Тож я дуже вдячна лікарям-волонтерам, які уважно поставилися до моїх проблем, надали кваліфіковану консультацію і призначили необхідні процедури і ліки.

Прийшла на прийом до лікарів і добре відома у Соснівці пенсіонерка Лідія Федорівна Денисенко.

- Я більше двадцяти років працювала дояркою, а потім «осідлала» сталевого коня – трудилася трактористкою, - розповіла Лідія Федорівна. –А оце нещодавно разом з чоловіком відсвяткували золоте весілля. Здавалося б, усе гаразд, як співається у відомій пісні: мої роки – моє багатство. Аби ж тільки не хвороби, що підступають з усіх боків. А тут така нагода звернутися до висококваліфікованих спеціалістів! Я дуже вдячна і лікарям, і небайдужим людям, які заснували Благодійний фонд.

Приєднується до нашої розмови зі словами подяки ще один пенсіонер – Василь Павлович Анацький:

- У більшості пенсіонерів, як і в мене, пенсії невеликі. А тут така нам допомога – безкоштовно пройти обстеження і відразу отримати консультацію лікарів. Навіть, не віриться, що є благодійники, які проявили про нас таку турботу.

Наостанок ми поспілкувалися із завідуючою Соснівським фельдшерським пунктом Любов’ю Шевченко. Працює тут вона вже більше десяти років, добре обізнана з проблемами в сільській медичній царині.

- Наше село розкидане на кілька кілометрів, обійти усіх хворих без транспорту дуже нелегко, особливо у непогоду, - каже Любов Анатоліївна. –Та якби там не було, але людей без необхідної допомоги не полишаємо. І я хочу щиро подякувати медикам з Харкова, які сьогодні побували в сільській глибинці і посприяли нам у лікуванні та оздоровленні людей. Сподіваюся, що цей візит до нас не останній.

 

Ігор Тесло.