Медична допомога і продукти для самотніх стареньких

04.10.2017
Медична допомога і продукти для самотніх стареньких

Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області провідали мешканців будинку для літніх людей у селі Грушине Первомайського району та привезли продукти харчування, а також організували у закладі виїзну консультацію лікаря-кардіолога. В такий спосіб доброчинці привітали самотніх бабусь і дідусів із Днем людей похилого віку, що відзначався першого жовтня.

З посмішкою та веселими жартами зустріла гостей 83-річна Катерина Ферсантівна Сорокіна. Вона у закладі новенька, переїхала сюди з села Старовірівка Нововодолазького району місяць тому. На схилі років жінка лишилася одна-однісінька, з хворими ногами, тож за нею потроху приглядали односельці. Якось сусідка принесла пенсіонерці випуск газети «Наша Слобожанщина», в якому розповідалося про Грушинський будинок для літніх людей. Тоді Катерина Ферсантівна твердо вирішила, що хоче провести решту життя саме у цьому закладі. Жінку не зупинило навіть те, що у Грушиному обслуговують тільки мешканців Первомайського району. Катерина Ферсантівна була настільки наполегливою та переконливою, що для неї зробили виключення.

«Я сказала: «Хочу тільки сюди!». І мене сюди переправили, хоч і з трудностями, - розповідає пенсіонерка. – Мені тут дуже подобається, я відчула себе людиною, бо раніше жила сама, у хаті 24 години була одна-однісінька, через хворі ноги падала часто. А тут я усім задоволена – і обслуговуючим персоналом, і харчуванням, і чистотою, і доглядом. Тут взагалі шикарно, жити можна до двохсот років!».

Наразі у закладі мешкає 14 стареньких: сім бабусь і стільки ж дідусів. Усі вони мають проблеми зі здоров’ям та потребують сторонньої допомоги – в когось очі ледь бачать, в когось ноги погано ходять. Тож з нагоди Дня людей похилого віку представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області привезли до закладу лікаря-кардіолога і медичну апаратуру. Спеціаліст зробив пенсіонерам ЕКГ, виміряв тиск, рівень цукру у крові та надав кожному індивідуальну консультацію. На щастя, серйозних патологій ні в кого виявлено не було: кардіолог порекомендував стареньким дотримуватися певної дієти і трохи підкорегував прийом ліків.

Тим часом благодійники перенесли до харчоблоку закладу привезені з собою припаси: 50 кілограмів цукру, 50 літрів олії, згущене молоко та рибні консерви. Це ті продукти, у яких завжди є потреба.          

«Фонд соціального розвитку вже неодноразово до нас приїжджав, велике спасибі його представникам! Вони привозять лікарів, які обстежують наших підопічних, привозили безкоштовно окуляри для них. Також допомагають з продуктами харчування. Фонд нас не забуває – благодійники завжди питають, які є проблеми, завжди стараються чимось допомогти за можливості», - каже завідуюча закладом Анна Воловик.

«Ми постійно підтримуємо контакт з цим прекрасним закладом, - розповідає Євген Шаповал, голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. - Нам дуже подобається, що сьогодні тут вже мешкає 14 бабусь і дідусів, створені прекрасні умови, створена така атмосфера, яка, я гадаю, допомагає нашим представникам старшого покоління почуватися тут, як вдома. А ми, зі свого боку, дбатимемо про те, щоб вони ні в чому не мали нужди».

Наприкінці жовтня Грушинський будинок для літніх людей святкуватиме свою першу річницю. Створення цього закладу стало можливим в тому числі завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області, який профінансував значну частину ремонтних робіт. Цей заклад – в зоні особливої уваги доброчинців.

«Для Фонду це питання совісті – піклування про людей, які віддали своє життя, своє здоров’я цій державі, цьому району. Ми просто зобов’язані зробити щось, що допоможе їм гідно, з гарним самопочуттям та обслуговуванням прожити ті роки, що їм залишилися, - зазначає голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема. - Оскільки Фонд доклав зусиль до створення цього закладу, ми відчуваємо відповідальність за тих людей, які у ньому перебувають. Тож ми будемо і далі, наскільки це у наших силах, допомагати цьому закладу».

Катерина Ферсантівна дбайливо зберігає той доленосний випуск газети «Наша Слобожанщина» – як талісман, що докорінно змінив її життя. З появою у закладі цієї дивовижної жінки змінилося життя й інших мешканців Грушинського будинку для літніх людей. Завдяки балакучій та життєрадісній пенсіонерці, яка має 50 років досвіду у самодіяльності, бабусі… заспівали. Тепер, окрім тепла і догляду, у них є ще й улюблене хобі. Єдине, чого їм не вистачає, кажуть старенькі, так це молодості.