Медицина має бути доступною кожному

26.06.2017
Медицина має бути доступною кожному

 

Надання безкоштовних медичних послуг, підтримка закладів охорони здоров’я, адресна допомога хворим – ось основні напрямки програми «Медицина Харківщини для людей», започаткованої Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Про хід реалізації цієї програми розповідає її координатор Людмила Бороздіна.

-  Людмило Іванівно, як організована робота Фонду у медичній сфері?    

-  Благодійна програма «Медицина Харківщини для людей» впроваджується з 2015 року. Ми почали з того, що сформували з лікарів-добровольців три мобільні медичні бригади, закупили для них обладнання і витратні матеріали, забезпечили транспортом. Кожного буднього дня медики виїжджають до якогось села та на базі місцевого ФАПу або амбулаторії проводять профілактичний огляд населення. Люди можуть безкоштовно пройти ультразвукове дослідження, зробити ЕКГ, визначити рівень цукру у крові, проконсультуватися з окулістом, гінекологом, невропатологом, кардіологом, травматологом. Це пріоритетний напрямок медичної програми Фонду.

-  Наскільки популярні такі  профілактичні огляди?

-  Вони користуються шаленим попитом, адже наші бригади їздять переважно по віддалених селах, де доступ до медичних послуг обмежений. Якщо люди просять, ми організуємо підвіз до ФАПу чи амбулаторії, щоб пройти медогляд могли і жителі маленьких сіл, з якими немає автобусного сполучення.

- Можете навести проміжні результати роботи медичних бригад у цьому році? Скільки вже проведено оглядів?

-  Цього року наші медбригади почали працювати у квітні. За неповні три місяці вони здійснили 46 виїздів у села та надали місцевому населенню майже 12 тисяч медичних послуг. Протягом року плануємо організувати до двохсот медоглядів.

-  Яка ще робота проводиться в рамках медичної програми Фонду?

-  Важливим напрямком є підтримка закладів охорони здоров’я. У попередні роки ми передавали районним лікарням вакцину БЦЖ і туберкулін, купували меблі та обладнання для сільських амбулаторій. А цього року за сприяння Фонду чотири районні лікарні отримали у подарунок від Канади спеціалізовані машини – реанімобілі. Ми слідкуємо за тим, щоб ці машини завжди були готові до роботи: допомагаємо купувати паливо, передаємо витратні матеріали та запчастини, додаткове медичне обладнання. На сьогодні канадські реанімобілі здійснили близько сорока виїздів, врятували кілька життів.

Також Фонд надає адресну допомогу людям – виділяє кошти на купівлю ліків, оплату термінових операцій. Однак це робиться у виняткових ситуаціях, оскільки нашою задачею є соціальний розвиток регіону, підвищення якості життя сільського населення.