«Медицина Харківщини для людей»: підсумки року

25.10.2017
«Медицина Харківщини для людей»: підсумки року

 

Майже 36 тисяч наданих медичних послуг, закупівля 500 доз вакцини БЦЖ, передача 4 канадських реанімобілів районним лікарням – такий цьогорічний результат програми «Медицина Харківщини для людей», яку реалізує Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Ця безпрецедентна доброчинна програма створена, щоб полегшити жителям сільської місцевості доступ до висококваліфікованого медичного обслуговування. Задля цього Фонд організовує у селах Харківщини виїзні медогляди за участі лікарів-волонтерів, які обстежують і консультують місцеве населення. Кожного буднього дня в область вирушає одна з мобільних медичних бригад, до складу якої входять кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, гінеколог, окуліст, невропатолог або травматолог. Лікарі забезпечені одноразовими витратними матеріалами і медтехнікою, що дозволяє їм прямо на місці знімати електрокардіограми, проводити ультразвукове обстеження внутрішніх органів, вимірювати очний і артеріальний тиск, робити експрес-тести на визначення рівня цукру у крові. Усі медичні послуги надаються селянам безкоштовно.

 «Дуже потрібні такі медогляди, дуже! Бо лікарі з району приїжджають рідко, а завдяки Благодійному фонду у людей є можливість пройти за місцем проживання невропатолога, окуліста, гінеколога, кардіолога, зробити ЕКГ, ультразвукове дослідження. Селяни дуже задоволені і ще просять, щоб лікарі приїжджали», - каже фельдшер Ніна Сердюк з Близнюківського району.

Пенсіонерка Надія Кощей, яка мешкає на Великобурлуччині, два роки поспіль приходить на благодійні медогляди, організовані Фондом. Жінка зазначає, що враження від прийому виключно позитивні. За словами Надії Борисівни, з її «букетом» хронічних хвороб такі обстеження просто обов’язкові.

«Я  вважаю, що якісно, добре працюють лікарі Фонду, ми, селяни, їхню роботу схвалюємо. Це дуже добре, що проводиться таке обстеження населення. Велике спасибі Фонду за турботу про людей!», - каже мешканка села Малий Бурлук Надія Кощей.

Цього року медичні бригади Фонду працювали в області з квітня по жовтень. За цей час вони об’їздили 127 сіл у різних куточках Харківщини, де на базі місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій обстежували людей. В ході благодійних медоглядів лікарі надали сільським жителям 35 743 медичні послуги. Наразі спеціалісти, що беруть участь у благодійній програмі «Медицина Харківщини для людей», йдуть на осінньо-зимові канікули.   

«Ті слова вдячності, якими селяни проводжають наших медиків після кожного медогляду, – це найкраща оцінка роботи Фонду і зокрема його програми «Медицина Харківщини для людей». За три роки лікарі-волонтери об’їздили сотні сіл, обстежили тисячі людей, і багатьом з них вчасно встановлений діагноз дозволив зберегти здоров’я, а декому – навіть життя. Адже коли захворювання виявлено на ранній стадії, його і простіше, і дешевше лікувати, а шанси на одужання максимальні», - зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Позитивний ефект від медоглядів відзначають і самі лікарі. Якщо на початку реалізації програми «Медицина Харківщини для людей» спеціалісти часто діагностували у селян захворювання, про які ті навіть гадки не мали, то зараз ситуація змінилася. Цього року кількість патологій, виявлених вперше, суттєво зменшилася. 

«Моє загальне враження – люди стали більш обстеженими, і зокрема завдяки нашому Фонду, тому що ми їздимо по селах вже три роки, десь бували по 2-3 рази. І нам самим вже легше працювати, я можу, дивлячись на свої попередні медичні висновки, простежити динаміку, побачити, які зміни відбулися», - розповідає спеціаліст з ультразвукової діагностики Віталій Петрович.

«Нововиявлених захворювань менше стало. Приходить багато людей, які вже були на наших медоглядах, вони приносять попередні кардіограми. У тих, хто пролікувався, є позитивна динаміка, але, на жаль, не всі лікуються – з фінансових причин в основному. Однак ті, хто регулярно приймав препарати – у них стан здоров’я покращився», - зауважує лікар-кардіолог Оксана Олександрівна.

Цього року в рамках програми «Медицина Харківщини для людей» Фонд закупив 500 доз вакцини БЦЖ, яка використовується для щеплення дітей від туберкульозу. Дефіцитний препарат, вироблений у Польщі, було передано медичним закладам п’яти районів Харківщини. Також на початку року за сприяння Фонду чотири районні лікарні – Первомайська, Барвінківська, Валківська та Близнюківська – отримали від Канади високотехнологічні реанімобілі. Наразі ці машини використовуються для перевезення лежачих хворих і пацієнтів у тяжкому стані до спеціалізованих лікарень Харкова.