Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку розпочала роботу в Краснокутському районі

19.04.2016
Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку розпочала роботу в Краснокутському районі

 

На початку квітня стартували виїзди медичних бригад Благодійного фонду соціального розвитку в населені пункти Краснокутського району. Лікарі-волонтери вже встигли побувати в районному центрі, а також селах Козіївка та Дублянка.

У Дублянській амбулаторії сімейної медицини пацієнтів приймали офтальмолог, гінеколог, кардіолог, невропатолог і лікар ультразвукової діагностики. Фахівці Фонду надали понад 235 консультацій.

Амбулаторія обслуговує сім населених пунктів, сімейний лікар Катерина Савеліївна, яка працює на цій ділянці вже 44 роки, запросила пацієнтів з усіх підпорядкованих сіл.

«Людей сьогодні прийшло дуже багато. Це жителі не лише Дублянки, але і сіл Бідило, Олексіївка, Червоний прапор. Ми задіяли шофера — машина в амбулаторії є, отже всіх, хто цього потребував, ми забирали з дому і відвозили назад», - розповідає Катерина Савеліївна.

Щоб люди не стояли в черзі, завідуюча заздалегідь записала всіх в список, запросила медсестер, які обслуговують населення в підконтрольному їй районі.

«У зв'язку з медичною реформою, у жовтні 2013 року скоротили персонал до мінімуму. На сім населених пунктів у нас працює 10 осіб медперсоналу, включаючи шофера. Це не відповідає нормам», - скаржиться Катерина Савеліївна.

За її словами, в амбулатори проводять аналізи, роблять кардіограму, більшість місцевих жителів не їде на стаціонарне лікування в районний центр, проходить всі процедури на місці. Причина тому - труднощі, пов'язані з транспортним сполученням.

«У нас маршрутка ходить тільки вранці, і то - через Олексіївку, до Дублянки вона приїжджає вже повна, а нам в наші роки простояти всю дорогу важко. Повертається маршрутка в одинадцятій годині, якщо не встигнеш - додому не повернешся. Тому, як правило, в районну лікарню їздять ті, у кого свої машини, або ті, хто машину наймає, але це дорого», - ділиться місцева жителька Поліна Іванівна.

Вона прийшла на профілактичний огляд, тому що останнім часом у неї підвищений тиск, болить серце. Жінка зазначає, що останній раз відвідувала кардіолога 12 років тому, після цього зверталася тільки до сімейного лікаря.

Її односельчанка вчителька-пенсіонерка Надія Петрівна також давно не відвідувала профільних лікарів. У кардіолога останній раз була чотири роки тому.

«За станом здоров'я — у мене болять ноги — я не можу поїхати в районну лікарню, тому я дуже задоволена, що прийом відбувається тут, на місці. Всі лікарі дуже гарні, від них виходиш з настроєм — здається, що навіть тиск впав», - розповідає Надія Петрівна.

Особливо жінка вдячна невропатологу, який дав їй корисні рекомендації.

«Невропатолог дуже мені допомогла, порадила, що робити з моєю проблемою. Ще під час війни, коли мені було 4 рочки, нашу сім'ю евакуювали, і в Шепетівці ми потрапили під бомбардування. Ми вийшли з потягу і лягли. І поруч мою подружку і її маму вбило, а мене моя мама врятувала. І з тих пір я дуже боюся закритих приміщень. Я навіть якщо подумаю, що потрібно буде заходити у ліфт, коли я приїду до Харкова, мені відразу стає погано. А лікар порекомендувала мені прості речі, які я можу робити вдома: слухати спеціальну заспокійливу музику, робити зарядку», - ділиться Надія Петрівна.

Про те, що багато хто з місцевих жителів скаржиться на тривожні стани, розповідає невропатолог Майя Миколаївна. За день вона прийняла понад 30 пацієнтів.

«Деякі пацієнти зверталися з астеновегетативным синдромом. Їх турбували почуття тривоги, емоційної втоми, астенія. Найчастіше проблеми пов'язані з фізичними навантаженнями, емоційним перенапруженням. Я рекомендую їм не тільки медичну терапію, але і потенціометричну релаксацію — те, що пацієнти можуть робити вдома самостійно», - розповідає Майя Миколаївна.

За її словами, якщо не лікувати неврологічні розлади, ці процеси стають хронічними.

«Не вилікувана вегетосудинна дистонія може привести до інсультів. Також знижується працездатність, люди стають виснаженими, перебувають у стані постійної втоми, і тоді страждають не тільки самі пацієнти, але і їх оточення», - повідомила фахівець.

Лікарі-волонтери зазначають, що стежити за своїм здоров'ям — дуже важливо, адже часто своєчасна діагностика допомагає уникнути серйозних проблем.