Медична бригада Фонду відвідала Балаклійщину

15.02.2016
Медична бригада Фонду відвідала Балаклійщину


До списку місць, де вже побували виїзні медбригади, створені Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, додалося ще одне – село Яковенкове Балаклійського району.

Лікарі надали місцевим жителям більше 200 медичних послуг і вкотре довели, що успішно виконують свою місію з виявлення та діагностування захворювань у сільського населення. Адже частина оглянутих пацієнтів дізналася про наявні у них патології вперше. Завдяки медикам-волонтерам люди зможуть почати необхідне лікування та уникнути ускладнень.

Яковенкове розташоване неподалік від районного центру, тож ситуація з медичним обслуговуванням тут досить непогана. Первинну допомогу жителям села надають працівниці амбулаторії сімейної медицини – фельдшер та дві медсестри. Щотижня з Балаклії приїжджають терапевт та педіатр, а раз на місяць сюди навідуються інші фахівці вузького профілю. Проте якщо виникає потреба пройти обстеження, яковенківцям все одно доводиться їхати до районного або навіть обласного центру, де є відповідне обладнання. Тому візит медичної бригади з Харкова, яка привезла з собою кардіограф та апарат ультразвукової діагностики, викликав ажіотаж серед жителів села. Перед кожним кабінетом утворилася черга з бажаючих потрапити на прийом.

Я інвалід другої групи, вже 22 роки хворію – суглоби, ревматоїдний артрит у мене. До травматолога хочу потрапити, УЗД пройти, хронічних багато захворювань. Мені і до окуліста треба, бо зір падає, - жаліється мешканка села Яковенкове Лілія.

Людей приймали п’ятеро фахівців: кардіолог, офтальмолог, лікар ультразвукової діагностики, травматолог та гінеколог. Крім того, всі бажаючі могли здати кров на цукор і одразу ж дізнатися результат. Поки тривали медичні огляди, до амбулаторії завітав несподіваний гість – голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов. Він приїхав подивитися, як проходить благодійна медична акція, та поспілкуватися з жителями села. Завідуюча амбулаторією Любов Мисочка влаштувала йому невеличку екскурсію закладом і розповіла про найнагальніші потреби. Виявилося, що у будівлі повністю зруйнована каналізаційна система, немає гарячої води. Голова райради уважно вислухав завідуючу амбулаторією та пообіцяв допомогти.

Відсутність каналізації та гарячого водопостачання ускладнює дотримання санітарно-гігієнічних норм у медичному закладі. Це обов’язково треба виправляти. Я узяв інформацію до відома, тепер разом з колегами будемо думати, як вирішити цю проблему. І на ремонт амбулаторії також спробуємо віднайти кошти, - запевнив голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов.

Тим часом до амбулаторії продовжували сходитись люди – звістка про приїзд лікарів з Харкова швидко поширилася селом. Найбільшу активність виявили ті, кому за 60, хоча серед бажаючих пройти безкоштовне обстеження були й люди середнього віку та навіть підлітки. Дев’ятикласниця Маргарита Гауер прийшла з конкретною метою – потрапити до травматолога та отримати рекомендації щодо лікування сколіозу. А ще у дівчини від народження погано бачить одне око, тож знадобилася ще й консультація офтальмолога.

-Лікарка сказала, що треба носити окуляри, бо інакше може розвинутися косоокість. Але я не хочу одягати окуляри – соромлюся. Тоді лікарка запропонувала користуватися контактною лінзою, і я погодилася, - каже жителька села Яковенкове Маргарита Гауер.

Якщо школярці заважала дбати про очі юнацька сором’язливість, то більшість дорослих просто не звикли слідкувати за своїм здоров’ям, констатує офтальмолог Наталія Марківна. Вона оглянула в Яковенковому майже три десятка пацієнтів, і у третини було діагностовано катаракту. Ще у двох випадках лікар виявила глаукому – пацієнти навіть не здогадувалися про своє захворювання.

-Це сільські жителі, які зовсім не дбали про здоров’я своїх очей. Деякі ніколи у житті не вимірювали внутрішньоочний тиск, - розповідає офтальмолог Наталія Марківна. - Як результат – ми виявляємо глаукому. На жаль, вже не на першій стадії – у кращому випадку це друга, а то і третя стадія глаукоми, коли зір вже низький і процес незворотній.

Найбільше пацієнтів у Яковенковому прийняв лікар ультразвукової діагностики Віталій Петрович – 44 людини. У деяких з них був діагностований хронічний панкреатит, в одному випадку фахівець виявив ліпому, яку раніше ідентифікували як грижу. А найбільш розповсюдженою стала жовчнокам’яна хвороба. Саме її було виявлено у багатьох пацієнтів, половина з яких дізналася про цей діагноз вперше. Добре, що цю проблему можна вирішити.

-Я пояснював пацієнтам, що з цим можна зробити. Якщо людина не хоче оперуватися, їй треба дотримуватися жорсткої дієти протягом усього життя. А якщо вона хоче їсти смачненьке і далі, тоді необхідне оперативне лікування. Візит до хірурга обов’язковий, - наголошує спеціаліст.

У цілому лікарі медбригади провели у селі Яковенкове понад дві сотні обстежень і надали майже стільки ж консультацій. На щастя, патологій, які загрожують життю, виявлено не було.

Нагадаємо, мобільні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області розпочали свою роботу влітку минулого року. За кілька місяців вони здійснили майже 250 виїздів і побували у 25 районах. Планується, що цього року лікарі Фонду об’їздять усі регіони Харківщини і відвідають близько півтисячі населених пунктів.