Медична бригада Фонду відвідала найвіддаленіші села трьох районів Харківської області

04.04.2016
Медична бригада Фонду відвідала найвіддаленіші села трьох районів Харківської області

 

Минулого тижня медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку побувала в населених пунктах трьох районів Харківської області: Вовчанського, Барвінківського та Близнюківського.

Лікарі Фонду відвідали села Африканівка, Вовчанські Хутори, Петрівське, Широке і Далеке. Всього було надано понад 970 консультацій.

До складу бригади увійшли кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог, офтальмолог і травматолог.

Найбільше бажаючих пройти огляд у харківських фахівців було в селі Вовчанські Хутори. За день місцевим жителям було надано 330 консультацій, кожен з лікарів прийняв близько 50 осіб.

В одному з найвіддаленіших сіл Барвінківського району, Африканівці, лікарі-волонтери провели 263 огляди. Для жителів населеного пункту такі виїзди — чи не єдиний зручний спосіб отримати консультацію харківських фахівців, адже село знаходиться майже в 180 кілометрах від обласного центру.

У селі Петровському Близнюківського району найбільша черга вишикувалася до кардіолога. Лікар надала близько 40 консультацій. Вона відзначає, що в сільській місцевості багато жителів не мають можливості регулярно відвідувати фахівця, тому найчастіше зустрічаються запущені випадки. Як правило, пацієнти звертаються з ішемічною хворобою серця і гіпертонічною хворобою. Всього лікарі-волонтери провели в цьому населеному пункті 166 оглядів.

З нетерпінням чекали медичну бригаду Фонду у селі Широкому Близнюківського району. За день медики надали понад 150 консультацій.

«Ми навіть не думали, що безкоштовним може бути такий огляд, і лікарі приїдуть до нас, в таку глибинку», - ділиться враженнями місцева жителька Любов Миколаївна.

За її словами, добиратися у районну лікарню не тільки незручно, але і дорого. Не завжди вдається встигнути на автобус, а таксі коштує 300 гривень, це для місцевого населення — великі гроші.

Згодна з Любов'ю Миколаївною і пенсіонерка Віра Григорівна.

«Іноді доводиться виїжджати в Близнюки або Лозову на автобусі, а іноді - йти 7 кілометрів до Самійловки, щоб на електричці дістатися Лозової. Якщо я їду до лікарів, я намагаюся сісти на електричку, щоб раніше приїхати», - розповідає місцева жителька Віра Григорівна.

Про те, що віддалене розташування заважає жителям регулярно їздити на прийоми до лікарів, говорить завідуюча фельдшерським пунктом села Широке Юлія Марченко.

«Ми віддалене село, людям важко добратися до лікаря, а лабораторія у нас знаходиться в Близнюках. У ФАПі – всього один кабінет, опалення немає», - коментує Юлія Марченко.

Однак віддаленість населеного пункту — не єдина проблема. Деякі пацієнти не дотримуються рекомендацій лікарів.

«Люди знають, які препарати їм потрібні, але їх не приймають. Вони два дні поп'ють ліки, їм легше стане, і вони кидають», - розповіла кардіолог Олександра Яківна.

Про те, що найчастіше люди недбало ставляться до свого здоров'я, говорить і гінеколог Олена Сергіївна.

«Багато хто не хоче йти на огляд, боїться, соромиться, доводиться їх умовляти і просити. Сьогодні було дві пацієнтки з фібромами матки, вони були направлені до районного центру для постановки на облік в медичний заклад. Не вилікувані фіброми чреваті кровотечами, в подальшому може виникнути саркома, тому жінки повинні бути під наглядом», - розповідає Олена Сергіївна.

Лікар наголошує, що жінки будь-якого віку, а особливо перед менопаузою обов'язково повинні відвідувати гінеколога, тому що саме в цьому віці можуть виникати деякі захворювання.

1 квітня медики-волонтери приймали жителів села Далеке. Це невеликий населений пункт, який знаходиться на південній межі Харківської області, тому навіть поїздка в районний центр у місцевих жителів займає цілий день. Візит лікарів-волонтерів для села — справжнє свято. Населення Далекого — всього 108 чоловік, за день медики надали 67 консультацій. Деякі пацієнти були направлені в районну лікарню.

«Разом з медсестрою ФАПу ми порекомендували пацієнтці з фіброзом оперативне лікування», - розповідає гінеколог Олена Сергіївна.

З 4 квітня медичні бригади Фонду запрацювали на повну силу і здійснюють кілька виїздів на день. Протягом найближчих двох тижнів в планах — відвідати 25 населених пунктів 10 районів Харківської області.