Медична бригада Фонду відвідала село Чепіль на Балаклійщині

18.02.2016
Медична бригада Фонду відвідала село Чепіль на Балаклійщині

 

16 лютого медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області побувала в селі Чепіль Балаклійського району Харківської області.

Село Чепіль знаходиться всього в 40 хвилинах їзди від районного центру. Автобус туди ходить двічі на день, тому кожен з 620 місцевих жителів може без труднощів дістатися  Балаклії.

Правда, щоб відвідати лікарню, доводиться залишати сім'ю і господарство на півдня.

«Коли я їжджу в районну лікарню або вожу туди старших дітей, доводиться молодших залишати у сусідів, тому що автобус їде з Чепеля о 7 ранку, а назад можна повернутися тільки після обіду», - бідкається багатодітна мама Катерина Яковлєва.

Сім'я Яковлєвих переїхала до села 20 років тому, тут народилися троє дітей Катерини, ще двох вона з чоловіком привезла з собою з Чернігівської області. За її словами, відвідати висококваліфікованих харківських фахівців прямо в місцевому Фапі — відмінна можливість, яка допоможе уникнути незручностей, пов'язаних з тривалою поїздкою.

«Раз на місяць до нас приїжджають лікарі з районної лікарні, але сьогодні на прийом прийшло більше людей, ніж зазвичай, тому що нечасто місцевим жителям вдається відвідати лікарів з Харкова, у яких з собою є сучасне обладнання для діагностики», - розповідає завідувачка місцевим ФАПом Ніна Рибалко.

Фельдшерсько-акушерський пункт в селі Чепіль відремонтували зовсім недавно: ремонт закінчився в грудні 2015 року, тому умови в ньому набагато кращі, ніж у багатьох селах району. До речі, і єдина аптека в селі знаходиться у приміщенні ФАПу. Між тим, і санітарка, і фельдшер, які надають медичні послуги населенню, числяться на півставки, тому, за словами Ніни Рибалко, допомога у вигляді приїзду харківських фахівців припала дуже доречно.

Медична бригада Фонду приймала пацієнтів з самого ранку до вечора. За день лікарі-волонтери надали 168 послуг. Найбільше пацієнтів звернулося до лікаря ультразвукової діагностики та кардіолога, тому що для того щоб зробити УЗД-дослідження або кардіограму потрібно не тільки поїхати в районну лікарню, але і стояти в довгій черзі.

18 пацієнтів прийняв ортопед-травматолог Сергій Миколайович. Одна з них була направлена в районну лікарню.

«Я послав пацієнтку на УЗД, так як під час прийому було виявлено утворення в районі променево-зап'ясткового суглоба. Воно виявилося щільним по консистенції. Виходячи з цих даних, ми припустили, що це гігрома. Вони бувають розміром з горошину, квасолину, волоський горіх — в даному випадку розмір значний — з маленьку картоплину. Тому пацієнтка була направлена в районну лікарню», - розповідає Сергій Миколайович.

За словами фахівця, більшість пацієнтів скаржаться на вікові проблеми — остеохондрози, корінцевий синдром. А у випадку з подібними захворюваннями основне завдання — поінформувати людей про правильне лікування.

«Якщо ми допоможемо навіть 3-5% пацієнтів — це вже буде ефективно і неминуче призведе до поліпшення здоров'я населення, тому що існує ефект сарафанного радіо. У випадку з поширеними віковими захворюваннями лікування, що підходить одному пацієнтові, може принести полегшення і іншому», - повідомив Сергій Миколайович.

Одна з пацієнток спеціаліста пенсіонерка Валентина Литвинова поскаржилася, що із-за того, що вона часто падає, у неї порвалися зв'язки в коліні.

«Я не знала, що мені можуть допомогти таблетки, а лікар прописав мені їх і повідомив, що вони можуть мені допомогти не тільки сьогодні, але надалі, якщо я раптом знову впаду», - розповіла Валентина Литвинова.

Про те, що робота з інформування про правильне лікування є пріоритетною в сільській місцевості, каже лікар-кардіолог Катерина Валентинівна.

За її словами, з 28 пацієнтів, прийнятих в цей день, більшість скаржилося на ішемічну хворобу серця, стенокардію і гіпертонію, а це — хронічне захворювання.

«Гіпертонічна хвороба — хронічне захворювання, препарати потрібно приймати постійно, щоб уникнути ускладнень - інфарктів, інсультів. Перш за все, потрібно роз'яснювати хворим, як лікуватися, тому що багато з них не знали, що ліки потрібно приймати постійно, а не тільки тоді, коли у них підвищується тиск», - розповідає Катерина Валентинівна.

Проте лікарі-волонтери працюють не тільки з пацієнтами, у яких спостерігаються хронічні захворювання, часто їм вдається виявити серйозні проблеми, що вимагають негайного втручання.

«Сьогодні звернула на себе увагу жінка з підозрою на рак шийки матки. Про неї було повідомлено фельдшера ФАП, і вона була направлена до лікарні районного центру», - розповіла гінеколог Олена Сергіївна.

В селі Чепіль харківських лікарів відвідали всі бажаючі, проте вже в цей же день місцеві жителі запросили бригаду Фонду приїжджати до них знову, і медики-волонтери обов'язково приїдуть, тому що тільки регулярна турбота про здоров'я населення може принести відчутні результати.