Медична бригада Фонду вдруге відвідала село Попівка Красноградського району

05.05.2016
Медична бригада Фонду вдруге відвідала село Попівка Красноградського району

 

Незважаючи на те, що село Попівка знаходиться всього в 20 хвилинах їзди від районного центру, харківських фахівців тут дуже чекали. Кожен з лікарів провів за день більше двох десятків оглядів.

Черги до лікарів-волонтерів вишикувалися з самого ранку. Дехто з місцевих жителів прийшов на профілактичний огляд, дехто звернувся до фахівців з конкретними скаргами.

Я вирішив пройти УЗД і зробити кардіограму. За станом здоров'я мені довелося перенести безліч операцій, наркоз негативно вплинув на роботу серця. Іноді мене турбують гострі болі, крім того, підіймається тиск", - розповідає місцевий житель пенсіонер Олексій Іванович.

За його словами, кардіолог дала йому нові рекомендації. Однак, зізнається Олексій Іванович, до лікарів він намагається не звертатися.

Якщо брати все близько до серця — сильніше захворієш. Краще не думати про те, що щось болить. Якщо притисне - вже тоді треба лікуватися", - ділиться місцевий житель.

Правда, рекомендацій харківських фахівців чоловік обіцяє дотримуватися, їх думку він вважає більш авторитетною.

В районі у нас фахівців — раз-два та й усе. А сьогодні до нас приїхали дійсно кваліфіковані лікарі", - повідомив Олексій Іванович.

Хоча дістатися районного центру з Попівки неважко — автобус ходить кілька разів на день, квиток на нього коштує всього 10 гривень, а тривалість поїздки варіюється від 15 до 20 хвилин — подібні виїзди медичних бригад дуже потрібні місцевим жителям.

Візити медбригад Фонду можуть допомогти місцевим жителям, адже в районній лікарні застаріле обладнання. Крім того, за обстеження в деяких медзакладах, незважаючи на те, що офіційно воно вважається безкоштовним, доводиться платити", - розповідає представник Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області в Красноградському районі Юрій Немилостивий.

На це скаржаться місцеві жителі.

“Іноді до нас приїжджають лікарі з районної лікарні, але тут я дізналася, що приїдуть фахівці з Харкова, тому вирішила прийти. У нас в районній лікарні немає сучасного обладнання для обстеження", - розповідає домогосподарка Тетяна Петрівна.

З думкою односельця Олексія Івановича вона не згодна, до лікарів жінка ходить регулярно — на профілактичні огляди.

Сьогодні я побувала на консультації у кардіолога, травматолога, лікаря ультразвукової діагностики — до всіх у мене були свої питання. Лікарі на них відповіли, а травматолог дав мені нові рекомендації, порадив займатися гімнастикою, йогою, прописав таблетки", - повідомляє Тетяна Петрівна.

А для місцевої мешканки Віри Григорівни візит Медбригади Фонду — чи не єдина можливість пройти огляд. Вона знаходиться вдома і доглядає за дитиною-інвалідом, залишити її саму жінка не може. Крім того, потребує постійного догляду і молодший син, якому всього три роки.

Я пройшла огляд у кардіолога, гінеколога і травматолога. Не хочеться кидати камінь у город нашої районної лікарні, але сьогодні я, наприклад, вперше дізналася, що у мене є маленькі проблеми по гінекології. Крім того, докладні і нові рекомендації дав травматолог", - розповідає Віра Григорівна.

Травматолог Олександр Олексійович за день надав 13 консультацій. За його словами, більшість проблем, з якими звертаються місцеві жителі, пов'язані з їхнім способом життя: у селі люди змушені важко працювати, часом не шкодуючи свого здоров'я.

Дуже важливо, щоб люди розуміли, що в 60 років вони не можуть витримувати ті ж навантаження, що і в 20 років. Я рекомендую людям берегти своє здоров'я, не перенапружуватися і уважно ставитися до себе", - підсумував Олександр Олексійович.

Лікарі-волонтери продовжують свою благодійну місію. На поточний тиждень заплановано 9 виїздів медичних бригад у 9 різних районів Харківщини.