Медична бригада Фонду за тиждень надала понад 1200 консультацій у Вовчанському районі

22.03.2016
Медична бригада Фонду  за тиждень надала понад 1200 консультацій у Вовчанському районі

 

З 14 по 18 березня медики-волонтери побували у п'яти селах Вовчанського району. За п'ять днів фахівці надали понад 1200 консультацій.

14 березня медична бригада, у яку увійшли офтальмолог, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог і невропатолог, відвідала село Мала Вовча. Це один з найвіддаленіших населених пунктів району, який знаходиться всього в трьох кілометрах від українсько-російського кордону.

Саме тому візит харківських фахівців для місцевих жителів — важлива подія. За день лікарі надали 185 консультацій.

Найбільше в цей день було бажаючих здати кров на цукор. Завдяки наявності сучасного обладнання результати експрес-аналізу можна було дізнатися прямо на місці.

Наступного дня, 15 березня, лікарі-волонтери приїхали до Гонтарівки. За словами місцевих жителів, в цьому населеному пункті існують проблеми з медичним обслуговуванням, регулярні візити сімейного лікаря були скасовані.

«Іноді медогляд влаштовує місцеве господарство: тоді до нас приїжджають доктора, а візитів спеціалістів з районної лікарні вже давно не було», - розповідає медсестра гонтарівського ФАПу Наталія.

За її словами, подібні візити потрібні не тільки Гонтарівці, але і сусіднім селам. Крім того, можна було б організувати підвезення мешканців найближчих населених пунктів, адже вони знаходяться в радіусі 8 кілометрів — дістатися до Гонтарівки їм досить непросто.

У цей день лікарі-волонтери надали 124 консультації. Особливо затребуваними були кардіолог і невропатолог.

«Я прийшла на огляд з дитиною. Їй потрібно перевірить печінку, тому що у неї алергія. Ми прийшли на УЗД і відразу пройдемо комплексне обстеження. Хотілося б, щоб лікарі приїжджали до нас регулярно, хоча б два рази на рік, тому що ми поки доїдемо до районного центру, там вже закрито все. Сьогодні ми їздили до Вовчанська (треба було до зубного), і поки ми доїхали, лікар вже завершив прийом», - поділилася місцева мешканка Алла Діуліна.

16 березня медична бригада Фонду відвідала село Жовтневе. Лікарі-волонтери за день провели 334 консультації. Найбільше пацієнтів було у кардіолога та лікаря ультразвукової діагностики — кожен з них прийняв більше 55 чоловік.

Зі слів бригадира третьої медичної бригади Фонду Олени Миколаївни, у цей день кардіолог виявив у одного з жителів села гіпертонічний криз. Він був направлений до районної лікарні для подальшого лікування. Ще двоє пацієнтів були направлені туди з підозрою на катаракту.

Наступного дня лікарі-волонтери приймали в селі Петрівське. За день було надано 283 консультації. Найбільше пацієнтів було у лікаря ультразвукової діагностики та кардіолога. Ці фахівці прийняли близько півсотні пацієнтів.

Тиждень завершився візитом лікарів у смт Білий Колодязь. Тут проживає більше тисячі людей, тому фахівці приймали місцевих жителів з самого ранку і до п'ятої вечора. Лікарі-волонтери провели понад 300 консультацій.

«Чоловік з підозрою на злоякісне утворення в черевній порожнині був направлений в районну лікарню», - розповідає бригадир Олена Миколаївна.

За її словами, лікар ультразвукової діагностики направив в Вовчанську лікарню ще одного пацієнта — з каменем в сечовому міхурі.

Лікарі стверджують: такі виїзди дуже важливі, адже своєчасні діагностика та лікування можуть позбавити серйозних проблем зі здоров'ям. Саме тому виїзди медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку продовжуються.