Медична допомога для всіх: жителі села Ватутіне вдячні Фонду

05.07.2016
Медична допомога для всіх: жителі села Ватутіне вдячні Фонду

 

1 липня Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку відвідала село Ватутіне Нововодолазького району Харківської області. Незважаючи на те, що населений пункт знаходиться лише в годині їзди від обласного центру, місцеві жителі дуже чекали лікарів-волонтерів: кожен член бригади провів за день близько трьох десятків оглядів. 

На прийом до медиків прийшли всі: у черзі були і зовсім молоді люди, і пенсіонери, для яких подібні виїзди стали справжньою панацеєю. 

«Зазвичай я рідко звертаюся до фахівців, тому що дуже не люблю лікарні. Але сьогодні я прийшла, адже у мене зібрався цілий букет болячок: гіпертонія, астма, а тепер з'ясувалося, що у мене пісок в нирках... Наш сімейний лікар рекомендувала мені з'їздити в район раніше, але для мене така поїздка не тільки незручна, але і фінансово скрутна», - ділиться пенсіонерка Віра Прохорівна.

Незважаючи на те, що у неї велика родина (вона встигла вже двічі стати бабусею, і двічі — прабабусею), вирішувати проблеми зі здоров'ям їй доводиться самостійно.

«У мене є доросла донька, свою другу дитину я поховала. Онучка вчиться в коледжі в Харкові. Онук тут одружився, і у нього у самого вже двоє дітей. На жаль, діти мені не допомагають: у всіх свої сім'ї, а ти крутися, як хочеш... Сьогоднішній прийом харківських лікарів — це справжній рай для мене. Пройшла повне обстеження, не виїжджаючи з села! Адже з пенсією в 1000 гривень особливо не наїздишся, до того ж на мені два кредити», - зітхає Віра Прохорівна.

Пенсіонерка зазначає: рекомендацій медиків вона буде дотримуватися обов'язково. Тим більше, що лікарі-волонтери намагаються радити доступні методи лікування, які не вдарять по кишені і так небагатого сільського населення. 

Про те, що прийоми лікарів-волонтерів — єдиний спосіб пройти висококваліфіковану, але безкоштовну діагностику, каже переселенка з Донецька Олександра Микитівна. Її діти залишилися на окупованій території, а вона змушена була виїхати: в 2014 році у дворі приватного будинку жінки вибухнув снаряд, тому з сусідами вона терміново перебралася до села Ватутіне. Тут вона знімає квартиру, але це обходиться досить дорого. Місяць тому жінка вирішила повернутися додому, але вперше в житті захворіла.

«Я потрапила в лікарню з гострим бронхітом і лівосторонню пневмонію. Зараз я вже виписалася, але проблеми зі здоров'ям залишилися. Кашель все ще залишився, крім того, турбують нирки. Тому поїздку додому довелося відкласти. Сьогодні я прийшла, щоб пройти обстеження і дізнатися свій діагноз», - розповідає Олександра Микитівна. 

На прийом до лікарів-волонтерів приходили пацієнти не тільки із сумними новинами. Лікар-УЗД зміг порадувати 18-річну Вікторію, яка тільки нещодавно дізналася про те, що чекає дитину. Між тим, дівчина перебуває на третьому місяці вагітності. На екрані апарату УЗД її мама вже змогла розгледіти ручки і головку онука.

Лікар ультразвукової діагностики Ганна Сергіївна зазначає: дівчині терміново потрібно встати на облік в жіночій консультації і здати всі необхідні аналізи, адже третій місяць вагітності — це значний термін. 

Медики фонду нагадують про те, що не варто нехтувати своїм здоров'ям. Своєчасна діагностика може допомогти уникнути серйозних проблем у майбутньому.