Медичний проект фонду – реальна допомога людям

23.10.2015
Медичний проект фонду – реальна допомога людям

 

Бригади лікарів, організовані Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, продовжують поїздки по селах регіону. Минулого тижня лікарі побували у 15 селах Валківського, Балаклійського, Близнюківського, Сахновщинського, Дергачівського, Вовчанського і Шевченківського районів.

Село Олександрівка, Валківський район

Біля амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у селі Олександрівка росте крислатий волоський горіх. Під ним зупиняються відпочити пенсіонери, які навідуються до цього медичного закладу.

- Дісталося і нам на старості на горіхи, - невесело жартують старенькі. У кожного з них своя історія захворювань, але багато в них і схожого. Тяжка праця на селі не жаліла здоров'я, а самим зайвий раз потурбуватися про нього не було ані часу, ані нагоди. З роками і звернулися б до лікарні та тільки добиратися до неї довго, тяжко і дорого.

Наталія Романівна Шевченко зараз вже на пенсії. Тепер частіше доводиться звертатися до амбулаторії, адже її, як мовиться, з усіх боків обсіли хвороби. Добиратися до районної лікарні непросто, тож жінка намагається поправити своє здоров’я бодай у своєму селі.

- Та що тут казати, - зітхає Наталія Романівна. – Пенсія невеличка, ліки дорожчають з кожним днем, а я свого часу перенесла інсульт та інфаркт, і тепер два рази на рік змушена лежати в стаціонарі районної лікарні. Оце спасибі добрим людям, що організували такий важливий захід для селян, як приїзд у сільську глибинку лікарів.

Цілком погоджується з нею і пенсіонер Андрій Васильович Полтавський. Він усе своє життя пропрацював водієм, а кілька років тому виникли певні проблеми з серцем.

- Мене уважно обстежили харківські лікарі, надали необхідні рекомендації - розповідає Андрій Васильович. - Хотілося, якби такі відвідини висококваліфікованими бригадами були якомога частішими.

У Івана Михайловича Куриська дещо інша історія. Він розповів, що десь десять років тому в районній лікарні медики поставили йому неправильний діагноз хвороби. А ось нещодавно мало не сталася трагедія, але своєчасно приїхала «швидка» і медики, без перебільшення, дістали його з того світу.

- Щиро вдячний усім лікарям, які вибрали цю професію за покликом серця, - ділиться Іван Михайлович. – Сьогодні мав чудову нагоду обстежитися на місці в рідному селі. Харківські лікарі чуйні та висококваліфіковані, і працюють, як мовиться, не для галочки.

Те, що проблем у сільській медицині поки що з головою, ні для кого не секрет. Постійні реформування галузі особливого результату, окрім звітів на папері, не дають. Незрозуміло, хто від цього виграє, але те, що не селяни - це стовідсотково. Ось у цій же амбулаторії, як розповіли місцеві медики, геть відсутні так необхідні швидкі тести на цукор, гемоглобін. Незрозуміло, чи буде медична установа з теплом в осінньо-зимовий період та з транспортом, адже старенька «Таврія» постійно виходить з ладу та й бензин не завжди знайдеться.

Селяни щиро дякували лікарям і засновникам Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Разом зі словами подяки казали: чому наша держава за 24 роки не спромоглася забезпечити медичне обслуговування селян? Чому Благодійний фонд це робить, а державні діячі тільки обіцянки роздають?

- Я вже давно працюю в сільському господарстві, - розповідає керівник Східного кластеру агрообєднання AgroGeneration Володимир Ткаченко. – Свого часу очолював СТОВ «Лан», землі якого знаходяться у Валківському і Нововодолазькому районах. Добре знаю про їх болючі проблеми, в тому числі і сільської медицини. Держава мало турбується цими питаннями, ліки коштують дорого, сучасного медичного обладнання не вистачає. Тому СТОВ «Лан» не перший рік опікується вирішенням соціальних проблем: виділяються кошти для ремонту медичних закладів, шкіл, дитячих садочків та будинків культури. Тепер до цієї важливої справи підключився і Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Один з п’яти важливих напрямів діяльності фонду - покращення медичного обслуговування селян. Ось і сьогодні до Олександрівки прибула група висококваліфікованих харківських медиків. Місцеві жителі залишилися задоволені такою допомогою нашого фонду і висловили побажання, щоб харківські лікарі якнайчастіше навідувалися у сільську глибинку.

Ігор Тесло