Медики Фонду почали проводити огляди у селах Богодухівського району

12.04.2016
Медики Фонду почали проводити огляди у селах Богодухівського району

 

На початку квітня медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області вперше у цьому році завітали до Богодухівського району. Вони вже провели безкоштовні медичні огляди у Семеновому Ярі, Червоній Ниві, Павлівці, а також у Кручику – селі, в якому народився та виріс відомий український просвітник Василь Каразін. Загалом у цих населених пунктах лікарі-волонтери надали більше тисячі медичних послуг.

Кручик – село невеличке, тут мешкає близько восьми сотень людей, переважно похилого віку. Первинну медичну допомогу місцеві жителі отримують у Кручанському фельдшерсько-акушерському пункті. Двічі на рік сюди приїжджають лікарі з Богодухова, хоча за необхідності кручанці можуть і самі дістатися районної лікарні: відстань між Кручиком та райцентром – усього 9 кілометрів. Однак є одне але: якщо доведеться затриматися у лікарні, їхати додому не буде на чому – останній автобус відправляється об 11.00.

"Немає чим вертатися з Богодухова. Ось коли чоловік мій не на роботі, то він мене підвезе машиною. А так їхати, щоб ти до одинадцятої щось зробив у лікарні – ти не встигаєш нічого. Тоді діставатися додому доводиться попутками, голосувати, щоб підвезли", - жаліється місцева мешканка Тетяна Шаповал.

Той формат медичного обслуговування, який практикують бригади Фонду, для Кручика та подібних йому сіл надзвичайно зручний. Адже лікарі самі приїжджають до людей, та ще й привозять з собою сучасне обладнання – УЗД-апарат, глюкометр та кардіограф. Кожен житель Кручика мав змогу безкоштовно пройти обстеження та одразу дізнатися результат, а також отримати консультацію невропатолога, кардіолога і гінеколога. Цією можливістю скористалося чимало людей – харківські спеціалісти надали у селі понад двісті п’ятдесят медичних послуг.

Найбільш розповсюдженою традиційно стала гіпертонічна хвороба. У багатьох пацієнтів лікар ультразвукової діагностики виявив пісок та камені у нирках, патологічні зміни щитовидної залози. До невропатолога звернулося аж п’ять селян із хворобою Паркінсона, а кардіолог прийняла чоловіка із дуже рідкісною патологією – хворобою Бєхтєрєва. На неї страждає не більше 2 % людей в усьому світі.

"Це інвалідизуюча патологія, при якій поступово знерухомлюється хребетний стовп. Взагалі це ревматологічне захворювання, але ми зорієнтувалися і допомогли пацієнту, бо він вже два роки не має змоги виїхати до Харкова. Я скорегувала йому лікування: чоловік постійно приймає препарати, які впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, тому я виписала більш сучасні ліки, які не так сильно шкодять шлунку", - розповідає кардіолог Олена Володимирівна.

У Кручику до харківських спеціалістів в основному зверталися пацієнти з хронічними захворюваннями, обійшлося без неприємних знахідок та несподіваних діагнозів. Медики дійшли парадоксального висновку: більшість людей знають про свої хвороби, але подальше обстеження не проходять і не лікуються. В когось просто немає грошей, а хтось не хоче витрачати на себе час, бо треба займатися господарством.

"Умовити сільську людину поїхати дообстежитися дуже важко", - констатує завідуюча Кручанським ФАПом Тетяна Онищенко. - "Коли ми чекали бригаду, я налаштовувала людей: обстежилися – будь ласка, лікуйтеся! Бо дуже часто людина обстежується у лікаря, потім кладе папірець із призначеннями десь дуже далеко і про нього забуває. Всі, хто приходить до ФАПу, в усіх запущені хвороби".

Уважність та небайдужість лікарів-волонтерів приємно вразили жителів Кручика. Люди кажуть, що таке чуйне ставлення нечасто можна зустріти, особливо коли мова йде про пацієнтів з села. Під час огляду кожен кручанин отримав вичерпні роз’яснення щодо стану свого здоров’я, а також рекомендації щодо подальшого обстеження або лікування. Особливо людей тішило те, що все це – абсолютно безкоштовно. Тож селяни виходили з ФАПу задоволені, а дехто навіть написав лікарям листа подяки.

"Ми дуже задоволені, що лікарі приїхали. Враження від огляду, від спілкування з медиками тільки позитивні. Лікарі прекрасні, ми дуже вдячні їм за увагу, за їхню допомогу", - каже мешканка села Кручик Юлія Миколаївна.

У графіках благодійних медичних бригад заплановані виїзди і до інших населених пунктів Богодухівського району. Про візит харківських спеціалістів до конкретного села буде повідомлятися заздалегідь, щоб якомога більше людей змогли пройти безкоштовне обстеження.