Медики Фонду вдруге побували у Старому Салтові

24.02.2016
Медики Фонду вдруге побували у Старому Салтові


Виїзна медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області здійснила повторний візит до селища Старий Салтів Вовчанського району.

Вперше медбригада побувала тут майже півроку тому – тоді у кількох жінок спеціалісти виявили ознаки початку онкозахворювання. Під час другого візиту до Старого Салтова з’ясувалося, що пацієнтки успішно пройшли лікування, і тепер їхньому здоров’ю нічого не загрожує. Це найкращий показник результативності програми Фонду «Медицина Харківщини для людей».

Спеціалісти вузького профілю затребувані всюди

Незважаючи на те, що Старий Салтів знаходиться недалеко від обласного центру і має непогану сімейну амбулаторію, на приїзд медичної бригади з Харкова тут дуже чекали. Ще до початку прийому пацієнтів перед кабінетами утворилися чималі черги з бажаючих пройти безкоштовне обстеження. Деякі люди приїхали з навколишніх сіл спеціально для того, щоб потрапити до харківських спеціалістів.

"Я з Революційного приїхала. До нас минулого року також медична бригада приїжджала, але було дуже багато людей. Я прибігла з роботи, побачила великі черги та пішла. А вчора знайома мені подзвонила, сказала, що будуть у Старому Салтові лікарі – ось я і приїхала. Сподіваюся, цього разу вдасться потрапити на прийом", - розповідає мешканка села Революційне Тетяна.

У складі медбригади до Старого Салтова приїхали кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, невропатолог, гінеколог та окуліст. Також можна було здати кров на цукор та зробити електрокардіограму. Найбільша черга вишукалася до кабінету, в якому розмістився спеціаліст УЗД з апаратурою. Подібне обладнання є далеко не у кожному медичному закладі, до того ж ультразвукове дослідження зазвичай коштує грошей, тому знайшлося багато бажаючих отримати цю послугу безкоштовно. В результаті лікар УЗД побив свій особистий рекорд: минулого року у Старому Салтові він обстежив 70 пацієнтів, а цього разу – 71. Багато людей прийняла й офтальмолог – понад півсотні. По чотири десятки пацієнтів оглянули кардіолог та невропатолог.

"Той план роботи, який спеціаліст має зробити за день, лікарі медбригади перевиконують у півтора-два рази, а то і більше", - констатує головний лікар амбулаторії сімейної медицини Сергій Борисов. – "Я працюю вже 38 років на своїй посаді, і я таке вперше за весь час роботи бачу – щоб лікарі ось так досиділи до кінця, до останнього пацієнта, всіх прийняли. Люди дуже задоволені. Так що можу сказати, що виїзди медичних бригад є надзвичайно успішними".

Завдяки професіоналізму лікаря ультразвукової діагностики у молодої жительки Старого Салтова було вчасно виявлено гострий апендицит. Спочатку 22-річна жінка звернулася зі скаргами, серед яких був біль у правому боці, до гінеколога. Спеціаліст оглянула пацієнтку, але ніякої патології не знайшла. Щоб з’ясувати причину болю, гінеколог направила жінку до свого колеги – лікаря УЗД.

"Наш спеціаліст ультразвукової діагностики ще й практикуючий хірург, тому він швидко здогадався про причину болю і поставив попередній діагноз «гострий апендицит». Ми доповіли про це лікарям амбулаторії, жінку було направлено до Харкова для подальшого оперативного лікування", - розповідає гінеколог Олена Сергіївна.

Соціальна ініціатива, яка приносить реальну користь

Повторний виїзд медбригади до Старого Салтова показав, наскільки важливу місію виконують лікарі-волонтери. Адже завдяки їм люди дізнаються про свої хвороби і вчасно починають лікування. Результатом стає покращене здоров’я, а в деяких випадках – врятоване життя. Саме так було з кількома мешканками Старого Салтова, у яких медики Фонду в жовтні минулого року запідозрили передракове захворювання.

"Мазки, взяті гінекологом медбригади, були передані до Вовчанська, де підтвердилось, що у деяких жінок дійсно є дисплазія легкого ступеня. Вони пройшли лікування – хтось у Харкові, хтось у Вовчанську, і вже прийшло підтвердження, що жінки здорові, все нормально", - каже фельдшер-акушер Наталя Кисельова.

Цього разу гінеколог також виявила в організмі однієї пацієнтки тривожні зміни. Жінку було направлено на консультацію до мамолога та онколога. В цілому ж у Старому Салтові медбригада Фонду надала населенню майже три сотні медичних послуг.