Медики Фонду обстежили мешканців села Перекіп

26.06.2018
Медики Фонду обстежили мешканців села Перекіп

Реалізація програми «Медицина Харківщини для людей» триває. Сьогодні виїзна медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області побувала на Валківщині – у селі Перекіп. Лікарі провели у місцевому ФАПі безкоштовний медогляд, під час якого селянам було надано 220 медичних послуг.

Медики Фонду приїжджають до Перекопу кожного року. Сьогоднішній їх візит – вже четвертий. Місцеві мешканці давно оцінили переваги виїзних медоглядів, тож намагаються їх не пропускати. Цього разу до ФАПу завітало понад три десятки людей. Багато хто з селян захопив з собою результати попередніх обстежень, знаючи, що лікарі будуть про них питати, щоб відстежити динаміку. Адже спеціалісти прямо на місці проводять ультразвукове дослідження внутрішніх органів, знімають ЕКГ, вимірюють рівень цукру у крові тощо. Маючи результати попередніх обстежень, можна об’єктивно оцінити стан здоров’я людини, визначити, чи прогресують хронічні захворювання.

«Людям дуже подобаються ці благодійні медогляди, подобається ставлення лікарів. Вони уважні, ретельно розпитують кожного пацієнта, надають зрозумілі пояснення, кардіограми просять попередні для порівняння. І гінеколог чудова, і спеціаліст УЗД, і офтальмолог, невропатолог. А головне – всі медичні послуги безкоштовні! Так що нехай лікарі ще до нас приїжджають, ми чекаємо!», - каже Наталія Соломко, завідуюча Перекіпським фельдшерсько-акушерським пунктом.

Основна мета таких медоглядів – профілактика і попередження розвитку хронічних хвороб. Та іноді ретельне обстеження дозволяє вчасно виявити стан, який за умови бездіяльності може стати загрозливим для життя пацієнта. Саме так було цього разу.

«Жінка, якій трохи більше 50 років, звернулася до нас зі скаргами на сильний головний біль, підвищений тиск. У неї був гіпертонічний криз, і на фоні нього, очевидно, почалися проблеми з серцем – кардіограма показала нестабільну стенокардію. Це стан, що може призвести до інфаркту, - пояснює кардіолог Оксана Олександрівна. - Місцевий фельдшер дала жінці ліки для зниження тиску, а ми рекомендували термінову госпіталізацію до кардіологічного відділення. Пацієнтка потребує дообстеження та лікування в умовах стаціонару».

В цілому ж, зазначають лікарі Фонду,  жителі Перекопу мають непогане здоров’я: люди намагаються дбати про себе, регулярно приймають ліки, виконують медичні рекомендації. Тож користь профілактичних заходів очевидна.