Медики Фонду оглянули селян у п’яти районах Харківщини

08.04.2017
Медики Фонду оглянули селян у п’яти районах Харківщини

 

За перший тиждень роботи мобільні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області надали населенню 1341 медичну послугу. Лікарі провели безкоштовні медогляди у селах Валківського, Первомайського, Близнюківського, Барвінківського та Нововодолазького районів.

Харківські спеціалісти приймали людей у місцевих амбулаторіях і фельдшерсько-акушерських пунктах. Селяни мали змогу проконсультуватися з офтальмологом, гінекологом, кардіологом, невропатологом або травматологом. Лікарі привозили з собою сучасну апаратуру, тож кожен бажаючий міг пройти ультразвукове дослідження внутрішніх органів, зняти електрокардіограму, визначити рівень цукру у крові, поміряти внутрішньоочний тиск. Усе це – безкоштовно, з використанням одноразових витратних матеріалів, якими медиків забезпечив Фонд.

«Такі медогляди дуже потрібні, бо дозволяють вчасно виявляти захворювання, патології. Адже людина може і не знати про свою ваду, наприклад, зору чи серця, - зазначає Наталія Сургай, завідуюча Литовчанським фельдшерсько-акушерським пунктом. – Я дуже задоволена лікарями, їх відношенням до людей. Вони уважні, чемні, надають детальні та зрозумілі пояснення, рекомендації щодо лікування».

Для багатьох мешканців глибинки ці медогляди – єдина можливість  пройти комплексне обстеження, проконсультуватися зі спеціалістами вузького профілю. Часто сільські бабусі й дідусі не мають ані сил, ані грошей, щоб поїхати до районного, а тим більше обласного центру.     

«У нас з чоловіком є машина, тож ми собі ще можемо дозволити поїхати до лікарні, а інших людей, звісно, шкода. В нашому селі одна тільки фельдшер, і ми на неї молимося, тому що взагалі нема до кого звернутися у разі потреби», - розповідає пенсіонерка Вікторія Володимирівна з села Семенівка Близнюківського району.

На цьому тижні лікарі виявили п’ять випадків захворювання на цукровий діабет. Для пацієнтів цей діагноз став повною несподіванкою, вони навіть не підозрювали, що хворі.  Ще у двох селян під час ультразвукового дослідження було знайдено пухлини, які можуть бути злоякісними. Тепер, коли проблему виявлено, люди пройдуть спеціалізоване обстеження та вчасно почнуть лікування. Решта  знайдених патологій, на щастя, є незначними.

«Я у кардіолога був, робив УЗД, очі перевірив. Лікарі приємні, гарні, доброзичливі – все розказали, пояснили, я задоволений. Виявили на УЗД у мене невеличку патологію, треба буде пропити ліки», - ділиться враженнями від медогляду житель села Литовки Нововодолазького району Павло Микитович.     

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області третій рік поспіль організує безкоштовні медогляди сільського населення.  Відповідна програма має назву «Медицина Харківщини для людей» та діє на території всієї області. У 2015-2016 роках мобільні медичні бригади Фонду надали селянам понад 120 тисяч медичних послуг.