Медики Фонду здолали 200 км, щоб оглянути мешканців Башилівки

19.07.2017
Медики Фонду здолали 200 км, щоб оглянути мешканців Башилівки

 

Мобільні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують проводити медогляди у віддалених селах регіону. Напередодні лікарі побували на Близнюківщині, у селі Башилівка, де проконсультували кілька десятків людей.

У мешканки Башилівки Таїсії Вікторівни – хворі нирки. Жінка старається слідкувати за своїм здоров’ям та періодично проходити планове обстеження, однак не завжди це вдається. Щоб зробити УЗД нирок, треба їхати до Близнюків – це майже сорок кілометрів, або взагалі до Харкова. Дорога неблизька, та ще й б’є по кишені. Тому кожного разу, коли до села приїжджає медична бригада Фонду, жінка обов’язково приходить на медогляд.

«Я щороку ходжу на благодійні медогляди, це вже втретє до нас спеціалісти з Харкова завітали. Мені подобається, що відношення не формальне – «скарги є чи немає?», а тебе дійсно обстежують, детально розпитують. Лікарями я задоволена, вони дуже гарні, ввічливі. Молодці, що їздять сюди до нас! Я, до речі, помітила, що кожен рік людей все більше приходить на огляд», - каже жителька Башилівки Таїсія Вікторівна.  

У Башилівці селян консультували кардіолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог, окуліст і травматолог. Спеціалісти привезли з собою сучасне медичне обладнання та одноразові витратні матеріали, щоб на місці проводити необхідні дослідження. Зокрема, люди могли дізнатися рівень цукру у крові, поміряти  внутрішньоочний тиск, зняти електрокардіограму, пройти ультразвукове обстеження.

«Усі задоволені, охоче йдуть на огляд, тому що це безкоштовно і тому що консультують спеціалісти з обласного центру, - зазначає завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом села Башилівка Тетяна Нікуліна. - Дуже добре, що результати досліджень повідомляють одразу. Бо, наприклад, у нас є кардіограф, але людям доводиться їздити до Близнюків, щоб розшифрувати електрокардіограму».

Профілактичні медогляди корисні передусім тим, що дозволяють виявляти захворювання або патології, про які людина може навіть не здогадуватися. Саме так сталося з Оленою: вона прийшла просто перевірити своє здоров’я і несподівано дізналася про вузлик у щитовидній залозі. Тепер жінка знає, що їй необхідно проконсультуватися з ендокринологом і пройти додаткове обстеження.

«Обов’язково треба, щоб такі мобільні медичні бригади були. Адже не кожен може собі дозволити поїхати до міста у лікарню – в когось часу немає, в когось грошей. Тому треба, щоб приїжджали у село лікарі. Я вперше на благодійному медогляді, мені все сподобалося: лікарі уважні, працюють добре», - ділиться враженнями мешканка Башилівки Олена.     

За чотири місяці харківські спеціалісти провели медогляди у 14 селах Близнюківського району і надали місцевим жителям більше трьох тисяч медичних послуг. Профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області з липня 2015 року.