Медики-волонтери за місяць обстежили більше 3 тисяч жителів Харківської області

21.08.2015
Медики-волонтери за місяць обстежили більше 3 тисяч жителів Харківської області

 

Таку програму фонд запустив місяць тому, і вона розрахована на три роки.

Упродовж місяця мобільні бригади харківських лікарів здійснили більше трьох десятків виїздів. Отримали кваліфіковану консультацію і пройшли медичне обстеження на устаткуванні, закупленому фондом, близько трьох тисяч жителів Харківщини. За словами члена наглядової ради БФ соціального розвитку Харківської області Ігора Балути, волонтерський медичний десант покликаний заповнити вакуум у сфері медичного обслуговування, що утворився після відмови держави від т.з. «системи Семашка», що діяла в радянські часи.

У бригадах лікарів - окуліст, хірург, гінеколог, лікар УЗД, травматолог, кардіолог, невропатолог, дитячий ортопед. У найближчому майбутньому фонд планує створити окремий сектор з дитячими фахівцями, оскільки ця тема має великий попит у населення.

Інновації в підходах до охорони здоров'я, проте, припали до душі не усім. Так, цього тижня, жителі селища Вище Солоне Борівського району так і не змогли пройти безкоштовний медогляд бригади харківських лікарів. На шляху волонтерської ініціативи, яка має позитивний досвід в інших районах, став місцевий фельдшер і головний районний лікар, які вирішили «перестрахуватися» про всяк випадок». На щастя, інцидент носив штучний характер і вже наступного дня мобільна бригада медиків успішно провела прийом в Центрі первинної допомоги на базі центральної районної лікарні в Печенігах.

«Усі наші лікарі - кваліфіковані. Інцидент у Борівському районі я вважаю прикрим непорозумінням і вважаю, що головна лікарка просто ревно віднеслася до роботи бригади медиків. Наші лікарі працюють не за гроші, а на волонтерських засадах. Я знаю їх ще з того року, коли ми разом їздили в зону АТО і лікували переселенців. Ту ж роботу фахівці фонду продовжують і в районах Харківської області», - говорить Ігор Балута.

За словами екс-губернатора, благодійний фонд не намагається перехопити на себе якісь державні функції або ту величезну роботу, яку веде державна медицина. «Наше завдання - активно діяти там, де «не допрацьовує»держава, куди «не доходять руки» у влади», - вважає Балута.

У обласному департаменті охорони здоров'я випадок у Вищому Солоному також називають непорозумінням.

«У Харківській області є великий досвід і велика підтримка з боку департаменту охорони здоров'я будь-яких волонтерських, громадських, патріотичних починів і рухів, які б наблизили рівень соціальних стандартів, ті або інші види допомоги, у тому числі і медичною, до нашого населення», - заявив, коментуючи ситуацію з мобільними бригадами лікарів-волонтерів фонду голова департаменту охорони здоров'я харківський ОДА Олександр Галацан.

У БФ соціального розвитку Харківської області підкреслюють - меценати і обласна влада прийшли до діалогу, який, сподіваються волонтери, виключить подібні ситуації в майбутньому.