Мешканці Алісівки: «Спасибі Фонду за лікарів!»

14.05.2018
Мешканці Алісівки: «Спасибі Фонду за лікарів!»

Медики-волонтери Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують безкоштовно консультувати мешканців сільської глибинки. Днями лікарі провели профілактичний огляд населення у селі Алісівка в Близнюківському районі, одному з найвіддаленіших на Харківщині.

Понад три години їзди, близько 160 кілометрів розбитої дороги – і медична бригада Фонду прибула на місце. В Алісівському фельдшерсько-акушерському пункті на лікарів вже чекали: у приміщенні та поблизу нього зібралося кілька десятків людей. Мешканці села кожного року охоче приходять на благодійні медогляди, організовані Фондом, адже для них це унікальна можливість проконсультуватися зі спеціалістами вузького профілю, не виїжджаючи до обласного чи районного центру. Особливо цінують таку можливість люди похилого віку, зазначає місцевий фельдшер Анастасія Ващенко.   

«Ми дуже чекаємо на лікарів, тому що від нас далеко до райцентру, а в селі багато пенсіонерів живе. Оскільки автобус ходить рідко, буває таке, що не всі влазять у нього, та й не кожна літня людина витримає таку поїздку. Тому селяни  стараються прийти на виїзний медогляд. Тим більше що з Харкова приїжджають лікарі високої кваліфікації – люди довіряють їм, люди задоволені», - зазначає завідуюча Алісівським ФАПом Анастасія Ващенко.        

Огляд селян проводили п’ятеро спеціалістів: невропатолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог, окуліст і кардіолог. Медики привезли з собою одноразові витратні матеріали та необхідне обладнання, щоб кожного пацієнта можна було обстежити перед консультацією. Зокрема, люди мали змогу зробити ЕКГ, пройти ультразвукове дослідження, визначити рівень цукру у крові, перевірити зір, поміряти тиск. Жителька Алісівки Галина Василівна побувала в усіх спеціалістів і залишилася дуже задоволеною тим, як її прийняли та проконсультували.

«Обов’язково потрібні виїзні медогляди! У нас такі бабусі старенькі поприходили, які вже не можуть до райцентру їздити, але турбуються про своє здоров’я – жити всі хочуть! І ті, кому по 70 років, по 85 – всі-всі прийшли на медогляд. По-перше, все безкоштовно, по-друге, спеціалісти чудові: ввічливі, турботливі – нам дуже приємно! Спасибі Фонду за те, що прислав до нас лікарів!», - дякує Галина Василівна.

Загалом мешканцям Алісівки було надано майже двісті медичних послуг. Медбригада Фонду працювала доти, доки не були прийняті всі бажаючі.