Мешканці Іванівки: «Ми довіряємо лікарям Фонду»

27.07.2018
Мешканці Іванівки: «Ми довіряємо лікарям Фонду»

Виїзні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують свою роботу. Черговий профілактичний огляд населення лікарі провели в селі Іванівка, що знаходиться в одному з найвіддаленіших районів області – Барвінківському. Місцевому населенню було надано майже триста безкоштовних медичних послуг.

В Іванівці лікарі Фонду бувають щороку, починаючи з 2015-го. Їх тут вже добре знають і місцеві медики, і населення. У селі працює гарна амбулаторія, є навіть сімейний лікар – однак спеціалізовані медичні послуги можна отримати тільки у лікарні в Барвінковому. Дістатися її, якщо немає власного транспорту,  важко, бо автобус до райцентру ходить всього двічі на тиждень. Тому селяни охоче відвідують виїзні медичні огляди, які проводить Фонд. Адже це можливість проконсультуватися одразу з п’ятьма спеціалістами, безкоштовно зробити УЗД, ЕКГ, поміряти рівень цукру у крові.   

Місцева мешканка Валентина Іванівна прийшла на профілактичне обстеження сама та привела свого чоловіка – каже, інакше б він перевіряти здоров’я не став.

«До районної лікарні його не витягнеш, а тут ближче тягнути, - жартує жінка. – Та й багато у селі людей похилого віку, не всі можуть поїхати до райцентру – це не дуже близько. А так сюди прийшли і бабусі з паличками, тож дуже добре, що до нас приїжджають лікарі Фонду. Ми довіряємо їм, ми раді!».

Довіряє лікарям Фонду і медичний персонал Іванівської амбулаторії. За чотири роки співпраці місцеві медики неодноразово мали нагоду впевнитись у професійності харківських спеціалістів.

«Після благодійних медоглядів люди проходили додаткове обстеження у районній, обласній лікарнях, і попередні діагнози було підтверджено. Багато було виявлено патологій шлунково-кишкового тракту, захворювань сечостатевої системи – жовчнокам’яна хвороба, сечокам’яна,  фіброміоми були у кількох жінок. Люди пройшли лікування – хтось амбулаторно, когось прооперували, тож пацієнти задоволені», - розповідає медсестра Наталія Шрамко.

Результативність систематичної профілактичної роботи відзначають і лікарі Фонду. Зокрема, цього разу у жителів Іванівці не було виявлено жодного нового захворювання. Спеціалісти консультували людей щодо раніше виявлених хронічних хвороб, надавали рекомендації, як покращити самопочуття.