Молодь – владі: видано порадник для посадовців і депутатів

21.12.2018
Молодь – владі: видано порадник для посадовців і депутатів

У конкурсних творах на тему «Майбутнє моєї громади» школярі Харківщини надали пропозиції, як покращити рідне місто або село. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області зібрав найцікавіші ідеї молоді та надрукував практичний порадник для представників органів місцевої влади. Презентація видання відбулася 20 грудня.

Дмитро Мисько – один з переможців конкурсу творів «Майбутнє моєї громади», який Фонд проводив серед учнів 11 класів цієї весни. Хлопець посів третє місце у Барвінківському районі. Дмитро розповідає: свій твір присвятив проблемі прибирання сміття, навіть запропонував викуповувати певні види відходів у населення, як це роблять у деяких європейських країнах. І, здається, міська влада його почула: ситуація зі сміттям у Барвінковому стала покращуватися.

«За останні місяці дійсно відбулися зміни: в місті ставляться контейнери для сміття, все виглядає цивілізовано, гарно. Освітлення встановлюється якраз там, де його не було, - каже Дмитро Мисько. – Моє життя теж змінилося – я вступив до Харківського національного агротехнічного університету, вчуся на агронома. Після закінчення університету обов’язково повернуся у Барвінкове –хочу там будувати свою кар’єру, піднімати своє рідне місто».

Разом з Дмитром на презентацію порадника завітали й переможці конкурсу з інших районів – Первомайського, Близнюківського, Валківського, Дергачівського, Великобурлуцького, Балаклійського. Молоді люди змогли безпосередньо поспілкуватися з тими, кому адресували свої твори, адже участь у заході взяли депутати та посадовці місцевих рад. Зустріч виявилася корисною для обох сторін: молодь ще раз озвучила свої пропозиції та ідеї, а представники влади визначили нові напрямки і пріоритети у роботі.

«Виявляється, що у деяких питаннях молодь розумніша за нас, дає дієві поради – і це дає привід дивитися в майбутнє з оптимізмом», - зазначає депутат Балаклійської районної ради Юрій Ткач.

«За поточними справами іноді не доходять руки до тих проблем, які турбують наших молодих людей. А вони піднімають дійсно життєві питання – збір одягу для малозабезпечених сімей, облаштування дитячих майданчиків. Це все не важко організувати, просто трохи не вистачає комунікації, - констатує Володимир Татаренков, голова Первомайської районної ради. - Я б хотів, щоб молоді люди не соромилися, проявляли активність – тож запрошую їх до районної ради. Нехай приходять, дзвонять, пропонують ідеї. Мої двері завжди відкриті!».

Завдяки конкурсу творів «Майбутнє моєї громади» Благодійному фонду соціального розвитку вдалося побудувати ефективний діалог між місцевою владою та молоддю, допомогти їм почути одна одну. Презентація практичного порадника для посадовців – це наступний крок до реалізації ідей і проектів, які сприятимуть розвитку громад Харківщини.

«Дуже важливо, що цей захід став комунікативним майданчиком для обміну думками, для конструктивної критики, для налагодження співпраці. Тільки разом влада і громадськість можуть впровадити реальні зміни на краще. Закликаємо молодь активніше долучатися до життя місцевих громад, брати ініціативу в свої руки та будувати власне майбутнє!», - зауважує голова правління Фонду Євген Шаповал.              

Практичний порадник буде розіслано органам місцевого самоврядування та органам влади для подальшої реалізації ідей, запропонованих молоддю.

Нагадаємо, учасниками конкурсу творів «Майбутнє моєї громади» стали 743 учні, які представляють 97 шкіл Харківської області. Зокрема, це заклади освіти Барвінківського, Валківського, Первомайського, Дергачівського, Великобурлуцького, Балаклійського, Близнюківського районів і міста Первомайський.