«Ми навіть не мріяли про таке...»

02.08.2015
«Ми навіть не мріяли про таке...»

 

Проект «Медицина Харківщини для людей», ініційований Благодійним Фондом соціального розвитку Харківської області, почав діяти. Мобільні бригади лікарів вже побували в селах Одрадове і Ржавчик (Первомайський район), Новоолександрівка (Великобурлуцький район), Камишевата (Красноградський район), Садове (Близнюківський район) і провели прийом усіх, хто бажає.

- Ось, дочекалися, - посміхаються жителі Одрадового.- У нас сьогодні просто диво: не ми в лікарню, а лікарня до нас приїхала!

Прийом відвідувачів в усіх селах, де вже побували медичні бригади, вели висококваліфіковані лікарі: терапевт, кардіолог, невропатолог, офтальмолог, гінеколог, травматолог-ортопед і лікар УЗД.

Усі, хто бажав, без всякого попереднього запису і абсолютно безкоштовно потрапили на прийом до будь-якого фахівця, отримали консультацію, а з потреби і рекомендації з подальшого обстеження або лікування.

Тут же була організована робота міні-лабораторії, в якій можна було зробити клінічний аналіз крові, аналіз крові на цукор.

Необхідне устаткування і апаратура в лічені хвилини розміщувалися у будь-якому відповідному приміщенні, будь то фельдшерсько-акушерський пункт або амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Усі бажаючі жителі сіл отримали можливість пройти комплексне медичне обстеження, побувавши на прийомі у лікарів різного профілю. В середньому за день мобільна медична бригада приймала близько 80 людей, а усього за перші п'ять виїздів у села було прийнято 386 чоловік. За цією цифрою - здоров'я людей, цінність якого неможливо виміряти ніякими величинами. Як неможливо виміряти вдячність селян лікарям і Фонду соціального розвитку Харківської області, який організував для них «поліклініку на колесах».

Перші виїзди мобільної медичної бригади підтвердили, наскільки важливу для людей проблему взялися вирішувати у Фонді. Без зайвих слів, конкретною справою.