На Балаклійщині машина-амфібія розчистила три пляжі

05.07.2017
На Балаклійщині машина-амфібія розчистила три пляжі

 

Замість заростей очерету – охайні пляжі. У селах Петрівське та Шебелинка спеціалізована машина-амфібія очистила від зайвої рослинності береги місцевих водоймищ, облаштувавши для людей зручні входи у воду. Диво-техніку на Балаклійщину привіз Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який другий рік поспіль допомагає благоустроювати пляжі у сільській місцевості.

Жителі Петрівського вже бачили машину-амфібію у дії: минулої осені з її допомогою було частково очищено від очерету так званий «заячий» пляж. Цього року роботу довели до кінця, прибравши залишки очеретяних заростей і скосивши бур’ян понад берегом. А ось на невеличкому ставку, який місцеві звуть «українським», пляж було облаштовано практично з нуля. Жителі Петрівського  відновили цей став близько двох років тому, полагодивши греблю і запустивши рибу, однак водоймище не було пристосоване для купання. Після того, як тут попрацювала машина-амфібія, на здичавілому березі нарешті з’явився вхід у воду та зона для відпочинку. Лишилося завезти пісок – і пляж готовий.   

«Ставок був дуже зарослий, тут були справжні джунглі, - згадує житель Петрівського Роман Тарасов. – А зараз чимало очерету зрізано, водне плесо чисте, можна спокійно зайти у воду. Мій син, якому 13 років, саме на цьому ставку навчився купатися – він дуже задоволений, що ставок розчистили, що тут нарешті буде справжній пляж».

Задоволені результатом роботи машини-амфібії і мешканці Шебелинки. Місцевий ставок – єдине водоймище у селі, тож влітку на узбережжі завжди людно. І діти, і дорослі залюбки ходять сюди купатися та рибалити. Щоправда, донедавна відпочивати біля води заважали зарості очерету – за кілька десятиліть ставок жодного разу не чистили. Виправити ситуацію допоміг Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який надав селянам спеціалізовану техніку для догляду за водоймищами.  

«Ми прочитали у газеті, що є така машина-амфібія, яка займається розчисткою водоймищ, - розповідає Шебелинський сільський голова Наталія Черненко. - І ми звернулися до Юрія Ткача, представника Фонду у Балаклійському районі, щоб нам надали благодійну допомогу і розчистили ставок. Фонд відгукнувся на наше прохання, і нам привезли цю машину. З її допомогою ми частково розчистили пляж, щоб можна було діткам купатися у ставку влітку. Дякуємо дуже за допомогу!».

 «Не кожна родина, особливо у сільській місцевості, може дозволити собі відпочинок на морі. Часто ставок у селі – єдина можливість для дітлахів оздоровитися, покупатися, побавитися у воді. - каже координатор Фонду у Балаклійському районі Юрій Ткач. - На жаль, за ставками зазвичай ніхто не доглядає, пляжі якщо і є, то дикі, зарослі очеретом. Тому наш Фонд вже другий рік поспіль допомагає місцевим громадам благоустроювати сільські пляжі, безкоштовно надає у користування машину-амфібію».

Найближчим часом, зазначає Юрій Ткач, на розчищені пляжі буде завезено пісок. Тоді роботу з благоустрою місць відпочинку біля води буде остаточно завершено.