На Балаклійщині нагородили призерів творчого конкурсу

12.05.2017
На Балаклійщині нагородили призерів творчого конкурсу

 

Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області вручили цінні подарунки старшокласникам Балаклійського району, які зайняли призові місця у конкурсі творів на тему «Я – депутат місцевої ради». Переможці були визначені на районному рівні, а також у кожному навчальному закладі.

Конкурс проводився у п’яти районах, але саме школярі Балаклійщини стали найактивнішими його учасниками. Свої твори на розгляд журі надали учні 27 загальноосвітніх навчальних закладів району. Усі роботи були виконані на гідному рівні, тому визначити серед них найкращу виявилося надскладним завданням. В результаті замість одного переможця було обрано два: перше місце у Балаклійському районі розділили учень Вишнівської школи Денис Калашник та учениця Веселівської ЗОШ Тетяна Завезиступ. Робота Тетяни вразила журі своєю зрілістю і розважливістю, а твір Дениса запам’ятався незвичайною подачею – віршованою формою.

«Спочатку я думав, що написати твір буде легко, але коли взявся писати, зрозумів, що все не так просто. Мені хотілося виділитися, бути оригінальним, тому я обрав віршовану форму. Можливо, не всі рими я вдало підібрав, але дуже старався. Це мій перший поетичний досвід, я вірші взагалі-то не пишу, це було спеціально для конкурсу», - зізнається школяр.

Переможці було щедро винагороджені за свої старання: обом Фонд подарував сучасні планшети. Також Денису і Тетяні передали сертифікати, які надають перевагу при наборі абітурієнтів до Української Академії Лідерства. Цінні призи були вручені й іншим учасникам конкурсу. Учениця Донецької ЗОШ Катерина Петрушова, яка посіла друге місце у районі, отримала смартфон, а володар третього місця Владислав Бутов, який навчається в Асіївській школі, – зовнішній вінчестер. Школярам, чиї твори були визнані кращими у своїх навчальних закладах, благодійники подарували навушники, флеш-накопичувачі та акумулятори Power Bank.

«Півроку тому, коли з’явилася ідея провести цей конкурс, я поставився до цього зі скепсисом,  бо існує стереотип, що нашій молоді все байдуже. Але, прочитавши роботи, я був приємно здивований, - каже голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема. - Виявилося, що сучасні школярі вміють думати та аналізувати, вміють викладати свої думки на папері. Обов’язково збережіть ці думки і віру в те, що ви зможете втілити їх у життя – для людей, для своєї країни».

«Ваші творчі роботи містять багато цінних спостережень, цікавих ідей. І ми як представники Фонду будемо сприяти тому, щоб вони були реалізовані», - обіцяє голова правління Фонду Євген Шаповал.

Символічно, що нагородження переможців конкурсу відбулося у сесійній залі Балаклійської районної ради – адже саме роль депутата місцевої ради мали примірити на себе діти при написанні творів. В ході урочистої церемонії школярі змогли на власні очі побачити, де працюють  справжні депутати, і почути від них слова напуття.                  

«Як ви знаєте, я є представником місцевого самоврядування, - звернувся до дітей голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов. – Коли я ознайомився з вашими творами, то відчув – нас очікує прекрасне майбутнє, адже за нашими спинами стоїть така активна і прогресивна молодь. Дякую за вашу небайдужість і щиру любов до рідного краю!».  

«Мине 5-10 років, і саме ці діти стануть активними учасниками усіх позитивних процесів, які відбуваються в нашому районі», - впевнена Світлана Швід, начальник відділу освіти Балаклійської райдержадміністрації.

Наступного тижня планується нагородити переможців конкурсу творів у Валківському і Барвінківському районах. Останніми свої призи отримають школярі Первомайщини.

Перший етап конкурсу творів на тему «Я – депутат місцевої ради» проводився серед учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів п’яти районів – Близнюківського, Балаклійського, Валківського, Барвінківського та Первомайського. Участь у ньому взяли майже шістсот школярів, які представляють 72 навчальні заклади. Восени запланований другий етап конкурсу.