На Балаклійщині показ стрічок з Docudays UA пройшов при повній залі

01.12.2016
На Балаклійщині показ стрічок з Docudays UA пройшов при повній залі

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розширює географію своїх мандрів. За сприяння Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області фестивальні стрічки побачили жителі села Петрівське Балаклійського району.

 

 В актовій залі Петрівського аграрного ліцею – жодного вільного місця. Вперше тут відбувається захід, що має статус міжнародного. Схвильовані глядачі – в основному це ліцеїсти та учні Петрівської загальноосвітньої школи – уважно слухають вступну промову організаторів кінопоказу – регіонального координатора фестивалю Docudays UA Юрія Чумака і голови правління Фонду соціального розвитку Євгена Шаповала. За кілька хвилин білий екран оживає, і перед глядачами починає розгортатися зворушлива та сумна життєва історія.

 

  «Хоча це мандрівний фестиваль, в основному покази проходять у великих містах, а жителі сіл і селищ, районних центрів на такі заходи майже не потрапляють. Те, що документальне кіно такого рівня побачать мешканці Харківської області – надзвичайна подія. В цьому році тема фестивалю «Крізь ілюзії». Автори руйнують міфи та ілюзії, які стосуються різних аспектів життя. В тому числі ті, що документальне кіно не цікаве селянам», - зазначає координатор фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Юрій Чумак.

 

У Петрівському з 51 фестивального фільму подивилися два: «Крим SOS» українського режисера Сергія Лисенка та «Кровлі: кожному ковбою потрібен свій кінь» німецького режисера Андре Гьорманна. Перша стрічка розповідає про початок окупації Криму, це реальні враження реальних людей, а друга – про американського підлітка з невеликої ферми, який розказує про свої мрії, життя своєї родини. Глядачі були в захваті від обох.

 

 «Відгуки, які ми почули після демонстрації стрічок, нас вразили. Кіно складне, але його дивилися затамувавши подих. Ми впевнені, що залучення глядачів з сільської місцевості до цього міжнародного фестивалю – це не просто підвищення культурного рівня, а й сприяння поширенню знань про права людини», - каже голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

 

«Є неприємні, складні теми, проблеми в суспільстві, але це не значить, що їх потрібно уникати, не говорити про них, особливо з дітьми, з підлітками. Стрічка «Крим SOS» - це відверта розповідь про події, які є історією нашої країни, ми будемо ще окремо обговорювати її з ліцеїстами», - додає заступник директора Петрівського аграрної ліцею Людмила Назарько.

 

Кіноперегляд вийшов інтерактивним: глядачі жваво реагували на побачене, десь сміялися, десь понуро мовчали, іноді вигукували репліки. Байдужим не лишився ніхто.

 

 «Мені особливо сподобалася розповідь американського хлопчика про життя своєї родини. До цього здавалося – всі американці багаті, а в них, виявляється, такі ж проблеми, як і у нас на селі, коли нема чим заплатити на світло і телефон, коли нудними і непотрібними здаються шкільні науки», - ділиться враженнями учень Петрівської школи Дмитро.

 

Спеціально для Мандрівного фестивалю Фонд придбав мультимедійний проектор, який урочисто вручили під час першої виїзної трансляції. З цим проектором фестиваль тепер подорожуватиме районами Харківщини. Протягом грудня фестивальні стрічки зможуть переглянути мешканці Первомайського, Валківського, Близнюківського, Великобурлуцього, Барвінківського районів.

 

Фото