На кошти Фонду замінено покрівлю храму на Барвінківщині

08.02.2017
На кошти Фонду замінено покрівлю храму на Барвінківщині

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області долучився до відродження Свято-Архангело-Гаврилівського храму, що знаходиться у селі Гаврилівка Барвінківського району. На кошти Фонду для храму спорудили новий дах, який надійно захищає будівлю від опадів, вітру та холоду.

 Історія Свято-Архангело-Гаврилівського храму – це історія про диво, яке сталося завдяки щирій вірі та бажанню багатьох людей. Цей храм спорудили з дерева у далекому 1797 році, невдовзі після заснування Гаврилівки, а приблизно через 120 років його було зруйновано. Комуністи розібрали храм на дошки та побудували з них сільський клуб. Вірянам вдалося вберегти частину церковного начиння, яке люди сховали у своїх домівках. Ще довго після руйнування храму у Гаврилівці проводилися таємні богослужіння.

Село проіснувало без церкви майже століття, аж поки у 2009 році не була відновлена православна громада Архангела Гавриїла. Тоді ж місцеве агропідприємство віддало під храм будівлю колишньої їдальні – це стало початком відродження Свято-Архангело-Гаврилівського храму. Занедбану споруду потроху привели до ладу, оздобили церковним начинням, однак на заваді подальшому перетворенню став дірявий дах. Полагодити його місцевій громаді було не по кишені, тож довелося просити допомоги у благодійників.

«Фонд соціального розвитку Харківської області виділив храму понад 170 тисяч гривень, завдяки чому було споруджено абсолютно нову покрівлю. Стару, односкатну, демонтували, а замість неї побудували металеву чотирискатну. Конструкцію розробили таким чином, щоб у майбутньому можна було добудувати купол і зробити будівлю більш схожою на храм. Наша громада дуже вдячна Фонду за допомогу», - каже настоятель Свято-Архангело-Гаврилівського храму отець Діонісій.    

Тепер у храмі сухо і тепло, проводити служби ніщо не заважає. Регулярно сюди приходить кілька десятків вірян, а у великі церковні свята у храмі яблуку ніде впасти. Вже традиційно на Святого Миколая та Різдво тут збираються учні Гаврилівської школи, які залюбки беруть участь у святкових заходах. Відроджений храм став духовним центром цього краю.

«До Гаврилівської сільради, окрім власне Гаврилівки, входять ще десять сіл, і тільки в одному з них є церква. Тож Свято-Архангело-Гаврилівський храм є дійсно важливим для місцевої громади, він виконує просвітницьку місію та задовольняє духовні потреби вірян. За можливості Фонд підтримуватиме цей храм і надалі», - зазначає координатор Фонду у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

Роботи у храмі ще багато – необхідно відремонтувати приміщення ззовні та зсередини, зробити вимощення, замінити двері. Отець Діонісій вірить, що колись вдасться побудувати й дзвіницю – і тоді скромний молитовний дім перетвориться на справжній храм, перлину Гаврилівщини. 

Фото