На освітніх екскурсіях Фонду побувало понад триста дітей

15.05.2018
На освітніх екскурсіях Фонду побувало понад триста дітей

Закінчується навчальний рік, зовсім скоро школярі підуть на канікули – разом з ними на канікули йде і проект «Наукові візити до Харкова», започаткований Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. А поки підбиваємо підсумки першого екскурсійного сезону та готуємося до наступного.

За три місяці понад три сотні сільських школярів взяли участь у доброчинному проекті «Наукові візити до Харкова». Завдяки Фонду діти побували у найнезвичайніших просвітницьких закладах міста – Музеї історії розвитку комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентрі». Для переважної більшості учнів це було вперше – нічого подібного вони раніше не бачили. Інтерактивне знайомство з наукою та інформаційними технологіями прийшлося до смаку абсолютно всім школярам, а декого екскурсії наштовхнули на думки про майбутню професію.

«Все, що я побачила, мені надзвичайно цікаво, і не тільки мені цікаво – навіть маленьким з 5-6 класів, - розповідає одинадцятикласниця Анна Кисіль з Площанської школи. - Їм дуже сподобалося, і вони мені навіть говорили, що в майбутньому хочуть бути фізиками, програмістами, хочуть розвиватися».       

Проект «Наукові візити до Харкова» стартував на початку лютого і тривав до кінця квітня. За цей час Фонд організував 9 просвітницьких екскурсій, учасниками яких стали діти з Первомайського,  Валківського, Балаклійського, Барвінківського, Дергачівського, Близнюківського та Великобурлуцького районів. До проекту було залучено насамперед віддалені сільські школи, учням яких рідко вдається виїхати за межі рідного села.     

«Сільські діти через проблеми з інфраструктурою відрізані від багатьох можливостей, які мають діти, які мешкають у великих населених пунктах. І навіть за наявності у сільських дітей бажання та прагнення пізнавати нове є обмеження, які від них не залежать. Тому ми намагаємося зняти ці обмеження, щоб хоч якось урівняти сільську молодь в можливостях з міськими дітьми. Не можна позбавляти дітей можливості розвиватися, цікавитися чимось, рухатися до свого майбутнього тільки тому, що вони мешкають у віддаленій місцевості, де немає транспорту, зв’язку або де є великі проблеми з цим», - вважає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

З наступного навчального року реалізацію проекту «Наукові візити до Харкова» буде продовжено. Благодійники не виключають, що екскурсійна програма може розширитися і до неї увійдуть нові цікаві заклади або місця.