На Первомайщині відкрився будинок для людей похилого віку

26.10.2016
На Первомайщині відкрився будинок для людей похилого віку

У селі Грушине Первомайського району розпочав роботу будинок для людей похилого віку, який було створено за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Представники пожежного нагляду та СЕС офіційно засвідчили, що заклад відповідає всім вимогам і готовий прийняти своїх перших мешканців.

Один рік наполегливої праці та трохи більше мільйона гривень – і на мапі Первомайського району з’явився новий соціальний об’єкт. Офіційно це стаціонарне відділення районного Терцентру соціального обслуговування, а по суті – будинок для самотніх літніх людей. Мешканці сільської місцевості, за якими нема кому доглядати, можуть отримати тут прихисток та всебічну допомогу. Проживати у закладі можна постійно або тимчасово – наприклад, перебути зиму, а потім повернутися до своєї домівки.

«Мешканці стаціонару отримають весь комплекс соціальних послуг: повний соціальний догляд, чудове харчування чотирьохразове – район у змозі сьогодні забезпечити тут харчування рівня санаторію, а також медичний догляд. У закладі буде цілодобово чергувати медсестра. Отже, найбільш незахищені жителі Первомайщини не залишаться без уваги», - зазначає голова Первомайської районної державної адміністрації Володимир Павленко.

IMG_44591

Відкриття цього соціального об’єкту – важлива подія для Первомайського району. Будинок для людей похилого віку не тільки вирішує проблему догляду за самотніми пенсіонерами, але й сприяє розв’язанню проблеми безробіття. Вже набрано персонал, який обслуговуватиме мешканців закладу, – це 16 нових робочих місць.

IMG_44071

«Колектив дуже добросовісний, люди готувалися до відкриття, з душею підійшли до облаштування побуту майбутніх підопічних. Велика подяка Фонду соціального розвитку, який першим надав гроші на створення цього закладу. Рівно рік тому надійшли кошти від Фонду і розпочався ремонт», - згадує Юрій Гнатенко, директор Терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської районної ради.

IMG_448511

За рахунок благодійників було відремонтовано половину приміщень закладу – їдальню, кухню, кімнату для персоналу, душові та туалети, а також замінено каналізаційну систему, електропроводку, встановлено металопластикові вікна. Далі до фінансування проекту підключилася районна влада та сільські ради. Виділених коштів вистачило на те, щоб завершити ремонт і придбати меблі, техніку, опалювальний котел, предмети побуту.

IMG_4396

«Трохи більше мільйона гривень було вкладено у цей чудовий об’єкт. Третина суми – це кошти районного бюджету, третина – кошти сільських бюджетів, ще третина – кошти нашого партнера, постійного друга нашого району Фонду соціального розвитку Харківської області», - розповідає голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Павленко.

 

IMG_44381

«Фонду дуже важливо, що завдяки відкриттю цього закладу ми забезпечуємо комфортні, майже домашні умови проживання для самотніх літніх людей, а також створюємо нові робочі місця. Такі добрі справи і в рамках діяльності Фонду, і в рамках партнерства з місцевими органами влади є для нас пріоритетними. Сподіваємося продовжити такий формат співпраці у Первомайському районі та в інших районах», - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал. 

Перші мешканці оселяться у закладі цієї п’ятниці. Вже відомо, що їх буде п’ятеро – дві жінки та три чоловіки. На сьогодні будинок для людей похилого віку готовий прийняти 16 чоловік, у подальшому кількість місць може збільшитися.