На Первомайщині вшанували ветеранів і жертв Другої світової

09.05.2018
На Первомайщині вшанували ветеранів і жертв Другої світової

Молебень за загиблими, покладання квітів, святковий мітинг і концерт, традиційна польова каша – у селі Закутнівка Первомайського району відзначили 73-тю річницю перемоги над нацизмом у Другий світовій війні. Участь у заході взяли десятки людей з різних куточків Первомайщини, керівники та підприємці району.

Закутнівку, як і більшість українських сіл та міст, Друга світова війна не обійшла стороною. У запеклих боях з нацистами брали участь майже всі чоловіки-закутнівці, чимало з яких полягло на полі брані. На сьогодні у селі в живих залишився один-єдиний ветеран бойових дій – 93-річний Микола Костянтинович Кравченко. Стан здоров’я не дозволив йому долучитися до великого свята, натомість вшанувати пам’ять загиблих і відзначити річницю перемоги вийшли десятки його односельців. Один з небагатьох живих свідків кривавих подій понад 70-річної давнини – Іван Ярита, який брав безпосередню участь у Другій світовій війні. Щоправда, воював він недовго, бо зазнав поранення.

«Я був сапером, у Югославії воював. І тоді ранило мене – спочатку в ногу, потім у ребра. Я потрапив у госпіталь, і війна закінчилася для мене, - розповідає Іван Ярита. - Хочу побажати хлопцям, молоді – самого кращого в житті!».

Серед численних гостей, які завітали до Закутнівки на свято, були очільник Первомайської РДА Володимир Павленко, мер Первомайського Микола Бакшеєв, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема. Разом з жителями села вони вшанували пам’ять жертв Другої світової війни, а також взяли участь у молебні біля пам’ятника загиблим воїнам і в святковому мітингу.

Мабуть, немає в Україні родини, якої б не торкнулася та страшна війна, зазначає Валерій Дема. Чотири його діди та прадіди загинули під час Другої світової, ще один дід помер від поранення вже у мирний час.

Дама В.І.     

«Найтяжче випробування для наших ветеранів – це те, що вони віддали своє життя, своє здоров’я в тій війні заради мирного неба. Я можу тільки уявити, наскільки боляче їм бачити, що сьогодні їхні онуки, їхні правнуки продовжують гинути. Те, що ми можемо дати нашим батькам, нашим ветеранам, які пройшли ту війну, – це відчуття, що вони не дарма пройшли те пекло, і що перемога, яку ми сьогодні святкуємо, буде підкріплена перемогою і в цій війні, що точиться зараз в Україні», - каже Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Після урочистих заходів у Закутнівському будинку культури відбувся концерт за участі кращих артистів Перомайщини, а далі було організовано частування. За традицією, основним святковим блюдом стала запашна польова каша. Співорганізатором свята у Закутнівці виступила компанія AgroGeneration – основний донор Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.