На розгляд Фонду вже подано 30 бізнес-ідей

29.12.2015
На розгляд Фонду вже подано 30 бізнес-ідей


Цього літа Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області розпочав амбіційний проект, який має на меті вдихнути життя у занедбані села та забезпечити їхніх жителів роботою.

Селянам запропонували розробити власні бізнес-ідеї і пообіцяли профінансувати ті з них, які будуть визнані найперспективнішими. Ця ініціатива вже отримала відгук:до представників Фонду надійшло кілька десятків проектів, тридцять з яких пройшли попередній відбір.

У Фонді впевнені: замість риби треба дати людям вудочку. І тоді вони зможуть прогодувати не тільки себе, але й своїх односельців. На Харківщини багато працьовитих та тямущих людей, які спроможні створити ефективне підприємство. Однак щоб розпочати власну справу, потрібні гроші та поради експертів. Саме з цим Фонд і готовий допомогти.

- Ідея полягає в тому, щоб у селах, куди не доходять руки держави, ініціативні сільські жителі за допомогою Фонду змогли розпочати власну справу тастворити робочі місця у своєму селі,- пояснює експерт з бізнес-планування Фонду Тамара Кірік. –Обов’язкова умова для отримання фінансування – створення від 3 до 10 офіційних робочих місць. Сума фінансування залежить від типу проекту. Вибір напрямків бізнесу – вільний. Сільська громада під час зборів за участі представників Фонду буде приймати рішення щодо реалізації конкретних проектів. Фонд допомагає підготувати заявку, проводить експертизу бізнес-ідеї.

У пошуках ініціативних людей представники Фонду об’їздили чимало сіл у Харківській області. Побували, зокрема, у Барвінківському, Близнюківському, Красноградському, Боровському районах. Спілкувалися з місцевою громадою, розповідали про свою програму, озвучували умови, за яких можливе фінансування бізнес-проекту. Наприклад, бажано, щоб автор бізнес-ідеї був жителем того села, де планується організація власної справи.І звісно ж, проект повинен враховувати особливості конкретної місцевості, реалії тутешнього життя, потреби та можливості людей.

Від ідеї – до бізнес-плану

Надавши селянам інформацію для роздумів, представники Фонду їхали з села, але за деякий час поверталися і збирали «врожай» ідей. Багато з них виявилися не вартими уваги, проте були й такі, що здалися експертам перспективними. У цих випадкахз автором бізнес-ідеї проводилася бесіда, в ході якої уточнювалися всі деталі.

- Ми обговорювали різні фактори, які можуть вплинути на бізнес. Наприклад, забула людина врахувати, що земля також коштує грошей і з кимось це треба погодити, отримати дозволи. Або, наприклад, людина оцінювала можливість збуту, але з точки зору стороннього слухача це викликає сумніви – чому це будуть купувати? Тому ми в ході бесіди обговорюємо, чи є у нас покупці, скільки їх, - розповідає Тамара Кірік.

Наступний крок – розрахунки. Спочатку їх проводить потенційний підприємець, а потім надані цифри перевіряє представник Фонду. І тільки коли ідея перетворюється на детальний бізнес-план, його можна передавати до експертної ради Фонду. З тридцяти відібраних проектів повністю готові до розгляду дев’ять, ще сім знаходяться у стадії розрахунків, решта – у стадії уточнення концепції.Такий прискіпливий підхід обумовлений тим, що на реалізацію бізнес-ідей доведеться витратити чималі кошти. Географія претендентів достатньо широка і охоплює різні райони області.

Час ще є

Проект зі створення робочих місць на селі триває. А значить, кожен селянин, який має цікаві задуми, може отримати гроші на їх реалізацію. Все, що для цього потрібно, – скласти гарний бізнес-план і подати його до Фонду.