На варті найціннішого

23.09.2015
На варті найціннішого

 

Саме тому Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, створений у червні цього року небайдужими людьми, вирішив насамперед зайнятися питанням збереження цього найсуттєвішого фактору життя. І якщо мешканці міст та містечок області мають змогу завітати на прийом до лікарів у разі необхідності – просто прийти у потрібний час до районної, обласної, міської лікарень, то для селян така можливість дещо ускладнюється.

Звісно, наразі тривають дискусії на різних рівнях влади, ведеться полеміка з приводу реформування та оновлення системи функціонування медичної галузі в країні. Але на справі все це залишається лише розмовами. У питаннях медичного обслуговування, як говориться, віз і нині там. І найбільше від того страждають саме мешканці сіл та селищ, які буквально відрізані від елементарної змоги піти, коли потрібно, на прийом до лікаря, здати аналізи, зробити кардіограму тощо. Такі звичні та нескладні медичні процедури. Зрештою для селян, наприклад, здача крові на аналіз стає справжньою тривалою пригодою: спочатку потрібно отримати направлення до районної лікарні від фельдшера, вибрати вільний час, якого зазвичай у зв’язку з господарством не так багато, дочекатися автобусу, витратити час на поїздку та перебування у черзі, зробити врешті аналіз, встигнути на автобус, аби повернутися додому. А через декілька днів повторити усе знову, щоб отримати результат та піти на консультацію до лікаря. 

Потрібно віддати належне тим лікарям, що працюють у сільських амбулаторіях: за невеликі гроші, без перспектив подальшого кар’єрного зростання, а просто від обставин та внутрішньої людяності, вони стають буквально універсалами, які використовують усі свої знання, навички та вміння, стараються визначитися зі станами пацієнтів, назначити якомога відповідне лікування. Але, щиросердно кажучи, без належного обладнання та фінансування, допомоги вузькоспеціалізованих лікарів вдається це складно. Тому, розуміючи у якому стані на сьогодні знаходиться медичне обслуговування на селі, Благодійний фонд почав вирішувати це першочергово. Так народилася ініціатива зі створення мобільних бригад висококваліфікованих лікарів, які на прохання жителів населених пунктів області, регулярно за графіком виїжджають задля консультування селян з приводу здоров’я та допомагають сільським медикам.

Програма отримала назву «Медицина Харківщини для людей», що повністю відповідає її суті. Так, вже понад два місяці бригади медиків буквально щодня навідуються до найвіддаленіших куточків регіону. Офтальмологи, гінекологи, кардіологи, невропатологи, хірурги, травматологи, у тому числі й дитячий, лікарі-діагности УЗД, сучасне та якісне медичне устаткування по-справжньому допомагають селянам підтримувати належний стан здоров’я, бути почутими та не обділеними увагою. Селяни отримали надію та змогу відчути себе повноцінними пацієнтами, які за бажанням та абсолютно безкоштовно можуть безвиїзно зробити УЗД, кардіограму, експрес-тест на рівень цукру у крові, отримати точне визначення якості зору за допомогою спеціальних офтальмологічних лінз. Признатися чесно, не в усіх містян буває така нагода.

Позаду вже декілька десятків сіл, попереду – не менше, адже графіки виїздів мобільних бригад поповнюються щодня. І в них, наперекір традиції, безліч повторів – медики навідуватимуться до кожного села хоча б раз на рік, щоб селяни відчували підтримку не одноразово, а постійно. І в цьому головний меседж медичної програми Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області – зробити якісне медичне обслуговування ближчим до селян та підтримати їх у прагненні зберегти найцінніше. 

Однією з таких сільських амбулаторій, де минулого тижня побувала медична бригада Благодійного фонду, стала Самійлівська, що у Близнюківському районі області. Від бажаючих відвідати лікарів не було відбою – консультаційні огляди в цей день пройшли близько 200 чоловік з сіл Самійлівка, Широке, Новоолександрівка, Верхньоводяне та навіть з Лозової. Все свідчить про чималий попит на консультаційні огляди, а тому такі благодійні програми мають у подальшому поширюватися та укріплюватися корінням у ниву розвитку медицини у цілому. 

Подяка від щирого серця

Приємно, що багато хто з мешканців сіл, що побували на прийомі, питав, чи є у медичних бригад книга відгуків, аби письмово подякувати лікарям та засновникам Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Люди хотіли, аби їх слова щиросердної подяки залишилися й на папері, стали свідоцтвом того, наскільки важливу справу роблять для них. Так з’явилася книга відгуків, пристосували для неї звичайний зошит для нотатків. А дізнавшись, що тут є журналіст, багато хто просив передати щиру подяку через газету, що ми залюбки й робимо.

Народна думка

Дякуємо від усього нашого села

Людмила Вдовенко, домогосподарка:

- Моя дочка Анастасія отримала на початку літа струс мозку, тепер страждає постійними головними болями. Тому у допомозі лікарів ми дуже потребували. Приїзд медиків благодійного фонду став для нас просто спасінням – оглянули, поставили діагноз ВСД, порекомендували зробити томограму. Спасибі, мені як матері, було вкрай важливим дізнатися думку професіоналів.

Зінаїда Степаненко, пенсіонерка:

- Величезна подяка Фонду та його лікарям від імені усього нашого села! За високий професіоналізм та компетентне ставлення до кожного пацієнта, за чуйність та людяність. У такому огляді ми дійсно потребувалися. Окреме спасибі кардіологу, для мене, гіпертоніка, було вкрай важливим перевірити серце і тиск. Для нашого села це найчастіша хвороба – на обліку знаходяться понад 350 жителів.

Володимир Семка, с. Широкине, пенсіонер, учасник війни:

- Мав проблему – дуже кров стала густа, вирішив приїхати зі свого села, що за сім кілометрів, щоб лікарі фонду з нею впоралися. Був приємно вражений, з якою турботою віднеслися до мене і мого здоров’я, швидко поставили діагноз, розтлумачили, чому так сталося. Хочеться дякувати ініціаторам приїзду до нас лікарів – чуйні та сердешні люди.

Зоя Гудько, пенсіонерка:

- Від імені усіх жителів наших сіл, хочеться виразити подяку Благодійному фонду! Люди дуже задоволені, не потрібно витрачати час на поїздку у райцентр чи Харків, й гроші на огляди. Ми відчуваємо, що не залишені напризволяще, комусь потрібні. Величезне вам спасибі!

Антоніна Громова, домогосподарка:

- Признатися чесно, ми вже втратили будь-яку віру, що щось може змінитися у селі – все лише занепадає: вже давно не працює наша, колись велика лікарня зі стаціонаром на 50 ліжок, закрили дитсадочок – корпуси пустують й розвалюються. А подібні виїзні бригади – це наша нова надія на добробут, на відродження села. Нехай ця ініціатива продовжується якомога довше, і приїжджайте ще!