На Валківщині реалізовано проект з заміни водогінних труб

30.11.2017
На Валківщині реалізовано проект з заміни водогінних труб

 

За фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Валківському районі успішно втілений у життя міні-проект «Надійні водогони – крок до об’єднання громад». В рамках цього проекту було замінено 508 метрів труб на аварійних ділянках водогону у трьох населених пунктах Валківщини.

Водогінна мережа у Старому Мерчику зношена на 60 % – з моменту укладання її не оновлювали жодного разу. Жителі селища вже давно користуються водними фільтрами та запасаються водою на випадок аварійного відключення. Найбільш проблемна ділянка – на вулиці Фабричній, де пориви труб стали звичайним явищем. Цієї зими місцеві мешканці вперше за багато років не бояться, що залишаться без води: тут повністю замінили старі металеві труби на нові пластикові.

«Було таке, що і два, і три рази на рік труби проривало і люди сиділи без води. На цій стороні вулиці 11 дворів, в основному пенсіонери мешкають – такі, що нікуди не виходять, їм ніде води взяти. Тож усі раді, що нарешті замінили труби», - каже помічниця голови вуличного комітету Наталя Калініченко.

Аварійну ділянку водогону було оновлено в рамках міні-проекту, що переміг у конкурсі «Разом у майбутнє» Харківської обласної ради. Крім Старого Мерчика, у цьому міні-проекті взяли участь ще дві громади – Валківська та Новомерчицька. Зокрема, у Валках на масиві Перемоги        комунальники замінили водогінні труби, що йдуть від водонапірної башти до житлових будинків, а у Новому Мерчику була оновлена частина водогону, яка забезпечує водою місцевий навчально-виховний комплекс.

«Це було проблемне місце, взимку у нас труба перемерзала і не текла вода, - розповідає директор Новомерчицького НВК Ольга Борщ. - Тому відключили трубу від водонапірної башти та проклали її напряму, поставили гідроакумулятор. Тепер при відкритті крану тече якісна чиста вода,  нормальний напір».

Скласти міні-проект ініціативним групам громад допомогли спеціалісти КП «Вода», вони ж виконали роботи з заміни старих труб на нові. Цей міні-проект став по-справжньому новаторським, бо вперше за всю історію конкурсу «Разом у майбутнє» об’єднав одразу три громади.

«Такого не робилося до цього, ми об’єднали в одному міні-проекті три місцевих бюджети – міський, селищний і сільський. За умовами конкурсу 50 % вартості проекту покриває обласний бюджет, 5 % - це внесок ініціативної групи, а решту коштів вкладають самі громади. Ми розподілили долю кожної місцевої ради, але не вистачало трохи коштів для того, щоб цей проект завершити  в тих обсягах, що передбачені.  Завдяки партнерському внеску Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області – 10 тисяч гривень – ми розширили бюджет проекту і успішно його реалізували», - зазначає заступник голови Валківської районної ради Юрій Яцина, який координує виконання міні-проектів у районі.

«Фонд працює з тими громадами, які хочуть розвиватися і готові для цього об’єднувати зусилля. Для нас важливо, щоб благодійна допомога витрачалася за призначенням. Проект «Надійні водогони» повністю відповідає нашим статутним завданням – це розвиток громад, розвиток інфраструктури у сільській місцевості, тому ми його підтримали. Хочу побажати, щоб Валківський район якомога більше подібних проектів реалізував, адже для цього є всі необхідні умови – є команда в районі, є проектний менеджер, є ідеї», - каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Натхненні успіхом, громади Валківщини вже розроблять нові міні-проекти на наступний рік, щоб в такий спосіб поступово оновити всю водогінну мережу району.